#NetflixYargılansın

#NetflixYargılansın etiketi gündem oldu

“#NetflixYargılansın” etiketi Twitter’da gündem haline geldi

Netflix’in 9 Eylül tarihinde yayımlayacağı Cuties adlı film, tüm dünyada olay olmuştu. Hatta film daha yayımlanmadan filmin içeriği sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Sundance Film Festivali’nde jüri ödülü kazanan filmin konusu ve işleyişi nedeniyle pedofiliyi normalleştirme eğilimi içinde olduğu söyleniyor.

Filmin ilk posteri de küçük yaştaki kızların, cinsel obje haline getirilmesi sebebiyle birçok eleştiriye maruz kalmıştı. Daha sonra Netflix özür diledi ve filmin posterini değiştirdi.

Netflix’in filme +18 uyarısı koyması ise bütün okların kendisine çevrilmesinde en büyük etken oldu. “#NetflixYargılansın” etiketi gündem haline geldi ve Aile Bakanlığı, Netflix’i RTÜK’e şikayet etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Konuya ilişkin gerekli tedbirlerin alınması ve filmin değerlendirilmesi için bakanlığımız tarafından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na resmî yazı ile talepte bulunulmuştur.”

Bunun üzerine RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, konu için bir açıklamada bulundu:

“Geleceğimizi sağlıkla şekillendirebilmek adına çocuklarımızı korumak için RTÜK olarak her yerde koşulsuz var olmaya devam edeceğiz.”

Birçok insan, Netflix’in yargılanmasını ve filmin daha yayımlanmadan kaldırılmasını istiyor. Bundan sonra neler olacağı ile ilgili ise kesin bir bilgi yok.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.