Netflix’in tüyler ürperten filmi: The Perfection

the perfection

Öncelikle bu filmi izlemeden önce filmin fragmanını mutlaka izlemelisiniz. Çünkü filmin öyle bir kısmını almışlar ki bütün filmi böceklerle ilgili sanıyorsunuz.

Bu filmin türü inli cinli olmayan korku gerilim filmlerine girmektedir. Bu ve benzeri filmlerin devamı için buradaki listeye bakabilirsiniz.

Film birazcık kafayı yedirten cinsten, her yarım saate bir “hadi len ordan” dedirtiyor resmen. Konuya gelirsek, yıllar önce annesine bakmak için çello okuluna ara veren Charlotte, annesinin ölümünden sonra okula geri döner. Okulda hayranı olduğu Lizzie ile tanışır ve Lizzie’ye gerçekleri gösterir diyebiliriz. Spoiler vermeden en fazla böyle anlatabilirim.

Biraz eleştiri yapacak olursam, bazı sahnelerde perspektif çok kötüydü. Yapmak istedikleri şeyi anlıyorsunuz; hem öndeki eli hem de arkadaki kadını net göstermek istemişler fakat elin arkasını telefon photoshop programından buğulamışlar gibi o da yetmemiş yan kısmı da aşırı net. Hani Netflix’in bu saçmalığı fark edecek ve düzeltecek adamları yok mu var onun için bu durum biraz sinir bozucu.

Aslında bu kötü detayı es geçersek ciddi anlamda hem konu hem işleniş bakımından etkileyici bir film artı olarak bunun Netflix filmi olması internet filmlerinin bildiğimiz vizyon filmlerinin önüne geçtiğinin göstergesidir benim gözümde.

Yani The Perfection izlendiğinde tüyler ürpertecek bir yandan da plot twistlerle aklımızı yedirtecek nefis bir filmdir. Sizde bu tarz filmleri seviyorsanız bütün işi bırakıp hemen bunu izleyin derim. İyi seyirleeer.

Total
0
Shares
Önceki
Screenshot 20200204 201152 Gallery

Nolan’ın yeni filmi Tenet’tan ilk fragman

Sonraki
images 3

Cadılar meclisi: AHS Coven