The 40-Year-Old Version

Netflix yapımı “The 40-Year-Old Version” filminin fragmanı yayımlandı

Sundance Ödüllü film "The 40-Year-Old Version"ın fragmanı yayımlandı

Geçtiğimiz ocak ayı içerisinde düzenlenen Sundance Film Festivali’nin yıldız filmlerinden biri olan “The 40-Year-Old Version”dan fragman paylaşıldı.

The Forty-Year-Old Version, Radha Blank’ın ilk yönetmenlik denemesinde yazdığı, yönettiği, yapımcılığını üstlendiği ve başrol olarak oynadığı 2020 yapımı Amerikan komedi filmidir.

Netflix yapımı dram-komedi türündeki film, bir türlü başarılı olamayan ve sanatsal yönde sesini duyurabilmenin tek yolunun rapçi olmaktan geçtiğine karar veren New York’lu bir oyun yazarının öyküsünü anlatıyor. Filmde, 40 yaşındaki bu kadının yaşadığı büyük kariyer değişimini izliyoruz.

Blank, The 40-Year-Old Version filmi sayesinde Sundance Film Festivali’nin dramatik kategorisinde “En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi olmuştu. Ayrıca Palm Springs Film Festivali’ne katılarak “Directors To Watch” ödülüne layık görülmüştü. Radha Blank, bu filmle ilk kez uzun metraj bir filmin yönetmen koltuğuna geçmiş oldu. Filmin oyuncu kadrosunda; Peter Kim, Oswin Benjamin, Imani Lewis ve Reed Birney gibi isimler bulunuyor. Yıldız yapımcı Lena Waithe ise The 40 Year Old Version’ın yapımcılığını üstleniyor.

Dünya prömiyerini 25 Ocak 2020’de Sundance Film Festivali’nde yapan film, 9 Ekim 2020 tarihinde Netflix’te yayımlanacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.