RTÜK

Netflix ve Amazon Prime, RTÜK’ten lisans aldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı, Netflix ve Amazon Prime Video’nun Radyo ve Televizyon Üst Kurulu‘ndan lisans aldığının duyurdu. Uzun bir zamandır süregelen Netflix ve Amazon’la ilgili lisans tartışması son buldu. İki platformun da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan lisans aldığı resmi olarak duyuruldu.

RTÜK

Netflix ve Amazon Prime Video, RTÜK’ten lisans hakkı aldılar

Hizmetlerini bir süredir geçici yayın izni ile devam ettiren ve RTÜK’ün uyarısı üzerine lisans başvurusu yapmış ulusal ve uluslararası kuruluşların gerekli yükümlülüklerini yerine getirdikleri duyuruldu. Üst Kurul, başvuru işlemlerini tamamlayan “Netflix”, “Amazon Prime Video”, “Fizy” gibi kuruluşlara 10 yıl süre ile geçerli olmak üzere internet ortamından isteğe bağlı yayın hizmeti lisansı verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı de haberi resmi Twitter hesabından “İnternet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlar NETFLIX ve Amazon Prime Video tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK’ten lisans aldı. Hayırlı olsun.” notu ile yapmış olduğu bir paylaşım ile duyurdu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için sitemizi takipte kalın.

Yönetici

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.