Netflix

Netflix, Türkiye’de ofis açıyor

Dünyanın en büyük dijital yayın platformu Netflix, Türkiye’deki yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce 10 yeni Türk yapımı içerik duyurmuş olan şirket, bugün yeni bir önemli adım attı. Türkiye’de 3 milyonu aşkın abonesi bulunan Netflix, İstanbul’da bir ofis açma kararı aldığını açıkladı. Netflix’in Türkiye ekibine ev sahipliği yapması planlanan ofisin 2021 yılının ikinci yarısında açılacağı ve hemen ardından da hizmet vermeye başlayacağı duyuruldu.

Netflix

Netflix, Türkiye’de bir ofis açma kararını duyurdu

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şirketin bu hareketi hakkında şunları söyledi:

“Özellikle son 15 yılda büyük bir gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından biri haline geldi. Bu bağlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha da görünür kılacağını ve film turizmimizin geliştirilmesine katlı sağlayacağını düşünüyorum.”

Şirketin kurucularından ve CEO’su olan Reed Hastings, konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için oldukça değerli bir ülke. Bu sebeple de harika bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak oluşumuz bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu yeni karar, dünyanın dört bir yanında keyif ile izlenecek daha fazla Türk içeriği üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm ortaklarımıza destekleri için teşekkür ederiz.”

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Yönetici

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.