Netflix, The Unlikely Murderer dizisini duyurdu

mm
The Unlikely Murderer

Netflix, eski Başbakan Olof Palme‘ye düzenlenen suikasti konun alacak bir dizi için hazırlıklara başladı. The Unlikely Murderer adını taşıyacak dizi, Thomas Pettersson’ın 2018 yılında piyasaya çıkan Den osannolika mördaren: Skandiamannen och mordet på Olof Palme adlı ödüllü romanından uyarlanacak.

The Unlikely Murderer

The Unlikely Murderer konusu

1986 yılında suikast sonucu yaşamını yitirmiş olan İsveç başbakanı Olof Palme’ye odaklanacak olan Netflix mini dizisi, suikastın baş şüphelisi olarak bilinen grafik tasarımcısı Stig Engström’ün adaletin elinden sıyrılabilmek için yaptıklarını ve polisin davayı ele alış biçimini anlatacak. Başbakan Palme, 1986 yılında Stockholm’da öldürülmüş ve soruşturmasının kesin bir sonuç vermemesi nedeni ile dava, Haziran 2020’de kapatılmıştı.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Joel Spira, Emil Almén, Shanti Roney, Torkel Petterson, Henrik Norlén, Lia Boysen, Magnus Krepper, Björn Bengtsson, Peter Viitanen ve Cilla Thorell gibi isimler yer alacak.

Çekimleri 2021’de başlayacak dizi, şirketin diğer İsveç dizileri Love & Anarchy ile Quicksand’i de hazırlayan FLX tarafından hazırlanacak. 5 bölümden oluşacak ve senaryosu Wilhelm Behrman ve Niklas Rockström tarafından kaleme alınacak.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
fear the walking dead

Fear the Walking Dead 7. sezon onayını aldı

Sonraki
House of the Dragon
mm

House of the Dragon çekimlerine 2021’de başlanacak