Netflix, “Pera Palas’ta Gece Yarısı” dizisini tanıttı

mm
Pera Palas'ta Gece Yarısı

Bugün birçok yerli yapımına dair detaylar paylaşmış olan Netflix, “Pera Palas’ta Gece Yarısı” adlı dizisini tanıttı. Charles King’in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanan dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures üstlenecek. Elif Usman’ın kaleme aldığı yapımın yönetmen koltuğunda ise yine Emre Şahin oturacak.

Pera Palas'ta Gece Yarısı

“Pera Palas’ta Gece Yarısı” konusu

Dizi, genç bir gazeteci olan Esra’nın yolunun İstanbul’daki efsanevi “Pera Palas Oteli” ile kesişmesini mercek altına alacak.

Otel hakkında bir yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, kazara tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Bunun ardından geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını fark eder.

8 bölümden oluşacak olan dizinin oyuncu kadrosunda hangi isimlerin bulunacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Ancak Netflix’in, önümüzdeki dönemlerde diziden yeni detaylar vermesi bekleniyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Azizler
mm

“Azizler” filminden ilk görseller

Sonraki
jake gyllenhaal the son

Jake Gyllenhaal, The Son dizisinin başrolü olacak