news of the world

Netflix, News of the World filminin haklarını satın aldı

Başrolünde usta oyuncu Tom Hanks‘in bulunduğu “News of the World” filminin haklarını Netflix satın aldı. Universal Pictures, 25 Aralık 2020 tarihinde filmin sinemalarda izleyici karşısına çıkacağını söylüyor. Filmin uluslararası haklarını satan alan Netflix’in ise filmi ne zaman kütüphanesine ekleyeceği kesin olarak bilinmiyor. Anlaşma, tam olarak kesinleşmese de yakında kapanması bekleniyor ve büyük bir olasılıkla film, 2021 yılında Netflix üzerinden izleyiciye sunulacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Tom Hanks’e; Helena Zengel, Elizabeth Marvel, Mare Winningham, Neil Sandilands gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Paul Greengrass oturuyor. Daha önce de “Captain Phillips” filminde beraber çalışmış olan Tom Hanks – Paul Greengrass ikilisi,”News of the World” ile bir kez daha bir araya gelmiş oluyor.

news of the world

News of the World konusu

Paulette Jiles’in aynı adlı romanından uyarlanan film, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı, yaşayan son akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor.

Kaptan Jefferson Kyle Kidd, üç savaş gören ve bunların ikisinde savaşan bir kahramandır. Eşini kaybeden ve hayatta kimsesi olmayan Kidd, kasaba kasaba gezerek okuma yazması olmayan insanlara haberleri okumaya başlar. Bu sırada Kidd’in, ebeveynlerinin ölümüne neden olan bir kabile tarafından kaçırılan küçük bir kızı akrabalarına ulaştırması gerekir. Kızı hayatta kalan son akrabalarının yanına, San Antonio’ya götürmek için yola koyulan. Kidd, yolculuk sırasında hem zorlu doğa şartlarına hem de peşlerine düşen haydutlara karşı zorlu bir mücadeleye girişir.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.