mulan

Mulan filminden yeni bir fragman geldi

4 Eylül’de vizyona girecek Mulan’dan yeni bir fragman yayımlandı.

İlk olarak 1998 yılında vizyona giren ve özellikle müzikleri ile hafızalara kazınan filmin, live-action versiyonunun başta 27 Mart 2020’de vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle ertelenen yapımların arasında yer aldı. Arada geçen sürede birkaç kez daha ertelenen film nihayet önümüzdeki ayın başında izleyicilerle buluşacak. Amerika ve Kanada gibi Disney+’ın kullanıldığı ülkelerde film vizyona girmeden direkt Disney+’ta yayımlanacak. Türkiye gibi Disnye+’ın kullanılmadığı ülkelerde ise film aynı gün yani 4 Eylül’de beyaz perdede izleyicilerle buluşacak.

Ancak yapım tüm abonelere açık olmayacak. Sinemaseverlerin filmi izlemesi için 30 dolarlık bir ücret ödemesi gerekecek. Yani her ne kadar film Disney+ platformu üzerinden erişilebilir olsa da aslında film VOD sistemiyle izleyicilere sunulacak.

mulan

Disney‘nin 1998 yapım klasik animasyon filminin canlı çekim uyarlaması olan live-action versiyonu, Çinli genç bir kadının erkek kılığına girerek hasta babası yerine İmparatorluk Ordusu adına çarpışmasını ve bu süreçte Çin’in gelmiş geçmiş en cesur kahramanlarından biri olma hikâyesini anlatıyor. Çin İmparatoru, ülkeyi kuzey istilacılarına karşı savunmak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusu adına savaşması konusunda karar çıkarınca, onurlu bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerine geçer. Bir erkek kılığına bürünen Mulan, Hua Jun adıyla her adımında test edilir; bu macerada Mulan, içsel gücüne güvenmeli ve gerçek potansiyelini kucaklamalıdır.

mulan

Filme adını veren Mulan’ı The Forbidden Kingdom ve The Assassins gibi yapımlarla tanınan Yifei Liu canlandırıyor. Filmin oyuncu kadrosu büyük ölçüde Çinli oyunculardan oluşuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yifei Liu ve Gong Li’ye Jet Li, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan ve Tzi Ma gibi isimler eşlik ediyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Whale Rider ve North Country gibi dikkat çekici yapımlara imza atan, son olarak ise The Zookeeper’s Wife ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Niki Caro oturuyor. Filmin senaryosunu is Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizebeth Martin ve Amanda Silver üstleniyor.

Filmin yayımlanan yeni fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.