Disney+’ta yayımlanacak “Hamilton” müzikalinden fragman!

hamilton

3 Temmuz’da Disney+’ta yayımlanacak Lin-Manuel Miranda’nın Tony ödüllü Hamilton müzikalinden fragman yayımlandı. 

hamilton

Son yılların en çok konuşulan Broadway müzikalleri arasında yer alan Hamilton müzikali, sürekli kapalı gişe oynadığı için Amerika’da olanlar bile izleme imkanı bulmakta güçlük çekiyordu. Müzikal artık önümüzdeki günlerde Disney+ platformu üzerinden yayımlanarak izleme imkanı bulma zorluklarını kaldıracak ve daha da geniş kitlelere ulaşacak.

Disney, Lin-Manuel Miranda‘nın müzikalinin haklarını satın almak için 75 milyon dolar ödediği müzikal, 2016 Tony Ödülleri‘nde 16 adaylık kazanmıştı ve en iyi müzikal de dahil olmak üzere toplamda 11 ödülün sahibi olmuştu.

2016 yılında Lin-Manuel Miranda, Daveed Diggs, Thomas Jefferson, Leslie Odom Jr., Renée Elise Goldsberry, Christopher Jackson, Jonathan Groff ve Phillipa Soo‘dan oluşan orijinal oyuncu kadrosuna sahip olan müzikalin çekimleri Richard Rodgers Tiyatrosu’nda yapıldı.

hamilton

Alexander Hamilton’ın hayatıyla ilgili rap esintili müzikalin, Disney tarafından 15 Ekim 2021’de gösterilmesi planlanıyordu. Ancak çoğu sinema salonunun Koronavirüs pandemisi nedeniyle hala kapalı olması ve Disney+’ın yaşadığı içerik sıkıntısı nedeniyle son birkaç aydır merakla beklenen bu filmin Disney’de yayımlanması kararı alındı.

Alexander Hamilton’dan tiyatroya uyarlanan müzikali Ron Chernow kaleme alıyor. Müzikal, Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda ve Amerika’nın kuruluşunda çok önemli bir role sahip olan Alexander Hamiton’nın hayatını rap ve hip-hop şarkılar eşliğinde anlatıyor.

Broadway’de tarihin en başarılı müzikallerinden birine dönüşen Hamilton’ın yakın zamanda izleyiciler tarafından nasıl karşılanacağını göreceğiz. Müzikal ile ilgili yeni yayımlanan fragmanı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
bebek bakıcıları kulübü

Netflix’ten yeni gençlik dizisi: Bebek Bakıcıları Kulübü

Sonraki
Les Misérables
mm

Sefiller romanının yeni uyarlaması: Les Misérables