matrix 4

Ajan Smith, Matrix 4’te yer almayacak mı

Ajan Smith, Matrix 4’te de Neo’ya meydan okuyacak mı?

Matrix’in, Neo (Keanu Reeves) gibi davetsiz misafirleri bulup yok etmeyi amaçlayan bilgisayar simülasyonunun bir parçası olan Ajan Smith’i canlandıran Hugo Weaving, ocak ayında Time Out ile yaptığı röportajda maalesef zamanlama çatışması nedeniyle “Matrix 4″te yer almayacağını söylemişti.

svg%3E

Matrix 4’te olup olmayacağı sorulduğunda Weaving, şöyle cevaplamıştı:

“Filmde yokum, hayır. Matrix çok farklı bir hikaye. Şanssızlık işte ama aslında Londra’daki bir tiyatro oyunu olan The Visit teklifinin gelmesinin ardından Matrix teklifi geldi. Yani Matrix’in yapılacağını biliyordum ama tarihleri bilmiyordum. İkisini aynı anda yapabileceğimi düşündüm. Tarihleri ayarlayabilmek için sekiz haftam vardı. Bu süreçte The Visit’i kabul ettim. Lana Wachowski ile iletişim içindeydim. Ama en sonunda tarihlerin uymadığı sonucuna ulaştı.”

Jonathan Groff, Ajan Smith mi olacak?

Mindhunter dizisinin yıldızı Jonathan Groff, geçtiğimiz yıl aralık ayında Matrix 4 kadrosuna katılmıştı. Groff’un, henüz hangi rolle filme dahil olduğu bilinmediği için serinin hayranları; Ajan Smith’i Groff’ın canlandıracağı iddiasını ortaya attı. Bu konuda ise henüz kesin bir açıklama bulunmamakta.

Çekimleri geçtiğimiz haftalarda kaldığı yerden devam eden Matrix 4, 1 Nisan 2022’de vizyonda olacak. Ayrıca Morpheus’a can veren Laurence Fishburne’un da Matrix 4’te yer almayacağı haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.