matrix

Matrix 4 ne zaman çıkacak?

İlk filmi 1999 yılında çıkan ve başrolünde Keanu Reeves‘ın bulunduğu Matrix serisi, gelmiş geçmiş en sevilen film serilerinden biri. Yayımlanan 3 filmden sonra 4. filmin ne zaman izleyicilerin beğenisine sunulacağı ise merak konusu.

Geçtiğimiz haftalarda Warner Bros. bir açıklama yapmış ve 2021 yılında vizyona girecek tüm filmlerinin aynı anda HBO Max’te de izleyicilere sunacağını duyurmuştu. Bu duyuru, bazı kişiler tarafından olumlu karşılanırken bazıları tarafından eleştiriye maruz geldi. 2021 yılında hem sinemalarda hem de HBO Max’te yayımlanacak filmlerden biri de Matrix 4 olarak belirlendi.

matrix

Matrix 4 ne zaman çıkacak?

Filmin, 1 Nisan 2022 tarihinde izleyiciler ile buluşması planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını nedeni ile birçok yapımda olduğu gibi The Matrix 4’un da vizyon tarihinde değişikliğe gidildi. Ancak filmin vizyon tarihi ertelenmek yerine erkene çekildi.

Film, 22 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek. Bu 4 aylık erkene çekilme haberi, şu sıralar birçok filmin ertelenme haberini aldığımız dönemde serinin hayranlarını oldukça sevindiren bir gelişme olmuş durumda.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.