Masterchef Türkiye’de yarışmaya hak kazanan ilk 8 kişi kim?

masterchef-seyrederiz

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak yapım daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

Yarışmanın 2011 yılında yayımlanan sezonunda jüriliği Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar üstlenirken sunuculuğu ise Öykü Serter yapmıştı. 2018’de yayımlanan sezonda jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Son zamanların popüler yarışması Masterchef nedir?

Milyonlarca izleyiciyi ekran başına kitleyen Masterchef, gastronominin rekabetle işlendiği bir televizyon programı. İzleyenlerin içindeki aşçıyı ve gurmeyi ortaya çıkaracak kadar etkili bir yarışma programı. Ayrıca programda birçok yemek ve tatlı ile ilgili bilgiye ulaşabilir ve püf noktaları da öğrenebilirsiniz.

Masterchef jürisi tarafından hem eleştiriye hem de mutfak disiplinine alışan seçkin Masterchef yarışmacıları, kıyasıya bir yarış içerisine girer. Önceki yıllarda 14 yarışmacı bulunurken bu yıl 16 yarışmacı seçileceği açıklandı. Her hafta değişerek 2’li gruplar halinde yarışılan programda Master Chef ünvanına sahip olabilmek için adaylar, iki aşamalı bir sınava tabi olmaktadır.

İlk sekize hangi isimler kaldı?

Son 16’ya kalabilmek için mücadele eden yarışmacılardan 8 kişi, gösterdiği performans ile Masterchef’te yarışmaya hak kazandı.

MasterChef Türkiye’nin 16 kişilik kadrosuna ilk olarak özgüveni ile ön plana çıkan Serhat Doğramacı ismini yazdırmıştı. Daha sonra ise sırasıyla Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın da 16 kişilik kadroda yerini aldı.

Elenen isimler ise Sefa Okyay Kılıç, Berker Başmanav, Selin Aydın, Razzan Atan, Didem Devay ve Emel Günoğlu oldu.

Masterchef ile ilgili yeni gelişmeler için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
This Is The Year
mm

Selena Gomez ve David Henrie’li This Is The Year’dan ilk fragman

Sonraki
The Patrick Star Show
mm

Nickelodeon, SüngerBob’daki Patrick’e odaklanacak The Patrick Star Show adında bir dizi yapıyor