Masterchef 30. bölüm fragmanı

MasterChef Türkiye 2020

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak yapım daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

Yarışmanın 2011 yılında yayımlanan sezonunda jüriliği Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar üstlenirken sunuculuğu ise Öykü Serter yapmıştı. 2018’de yayımlanan sezonda jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Son zamanların popüler yarışması Masterchef nedir?

Milyonlarca izleyiciyi ekran başına kitleyen Masterchef, gastronominin rekabetle işlendiği bir televizyon programı. İzleyenlerin içindeki aşçıyı ve gurmeyi ortaya çıkaracak kadar etkili bir yarışma programı. Ayrıca programda birçok yemek ve tatlı ile ilgili bilgiye ulaşabilir ve püf noktaları da öğrenebilirsiniz.

Masterchef jürisi tarafından hem eleştiriye hem de mutfak disiplinine alışan seçkin Masterchef yarışmacıları, kıyasıya bir yarış içerisine girer. Önceki yıllarda 14 yarışmacı bulunurken bu yıl 16 yarışmacı seçileceği açıklandı. Her hafta değişerek 2’li gruplar halinde yarışılan programda Master Chef ünvanına sahip olabilmek için adaylar, iki aşamalı bir sınava tabi olmaktadır.

Masterchef’te kim hangi takıma seçildi?

Mavi takım kaptanı olan Tanya kendi takımına, Emir, Berk, Esra, Ebru, Eray, Özgül, Gülşah’ı seçti.

Kırmızı takıma seçilen Ayyüce ise, Serhat, Barbaros, Duygu, Uğur, Furkan, Sedat, Celal’i takımına aldı.

29. bölümde ne oldu?

Mavi takımın dokunulmazlığı kazanmasıyla, kırmızı takım bireysel dokunulmazlığı kazanmak için yeniden mutfağa girdi. Heyecanlı oyunun ardından şefler kırmızı takımdan üç ismi açıkladı. Duygu’nun bireysel dokunulmazlığı kazanmasının üzerine elemeye verilen isim Celal oldu. En son olarak kırmızı takımda yapılan oylama sonucu ikinci eleme adayı olarak Sedat seçildi. Böylece MasterChef’te eleme adayları Celal ve Sedat oldu.

Yayımlanan 30. bölüm fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Tenet
mm

Travis Scott, Tenet için şarkı yaptı

Sonraki
cinderella

Camila Cabello’nun bulunduğu Cinderella filminin çekimleri başladı