masterchef

Masterchef’te elenen isim kim oldu?

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

2018’de yayımlanan sezonun jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Her gün büyük bir ilgiyle takip edilen Masterchef Türkiye 2020’de heyecan, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Arem’in yarışmaya veda etmesinin ardından bu haftanın başında Selin yarışmaya dahil oldu.

Masterchef

Masterchef’te kim hangi takıma seçildi?

Bu hafta, mavi takım kaptanlığı için yapılan yarışmanın kazananı Furkan olmuştu. Furkan, kırmızı takım kaptanı olarak da yarışmaya yeni dahil olan Selin’i seçmişti.

Mavi takım kaptanı olan Furkan, kendi takımına Emir, Serhat, Esra, Özgül, Duygu, Celal ve Uğur’u; kırmızı takım kaptanı olan Selin ise takımına Barbaros, Berker, Tanya, Ayyüce, Sefa, Ebru ve Eray seçmişti.

Bu hafta elenen isim kim oldu?

Bu yılki eleme oyunu, geçen yıldan farklı bir şekilde gerçekleştirildi. Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Serhat, Sefa ve Özgül elenmekten kurtuldu. Tanya, Selin ve Berker ise bir sonraki aşamaya geçti. Son aşamada ise Somer Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Somer Şef’in tabağına en uzak olan tabağı yapan Selin, Masterchef’in bu hafta elenen ismi oldu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.