Mahershala Ali, HBO dizisinde boks efsanesi Jack Johnson’ı canlandıracak!

1593551044 Mahershala Ali to Play Boxer Jack Johnson in HBO’s ‘Unruly’

HBO’dan boks efsanesi Jack Johnson’la ilgili dizi geliyor: Unruly

HBO, iki kez Oscar kazanan Mahershala Ali’nin bir boks efsanesi Jack Johnson’u  canlandırılacağı altı bölümle sınırlı dizi, Unruly‘ı geliştiriyor. Proje Tom Hanks ve Gary Goetzman’ın Playtone’undan geliyor. Dominique Morisseau tarafından yazılacak dizinin yönetmen koltuğunda ise Ken Burns bulunuyor. Unruly, PBS belgeseli Unforgivable Blackness: Jack Johnson’ın Yükselişi ve Düşüşü temel alınarak 2013’te geliştirilmeye başlandı.

great white hope 5 2000 01
Büyük Beyaz Umut – 2000

Ali, son birkaç yılda Johnson’ı ekranda oynamanın “rüya gibi” olduğunu defalarca belirtmişti. Daha önce sporcuyu 2000 yılında “Büyük Beyaz Umut” sahne yapımında ilk profesyonel oyunculuk işlerinden birinde canlandırmıştı ancak bu kamera önünde değil, tiyatro izleyicilerinin karşısındaydı. Şimdi Ali, Johnson’ı büyük bir mini dizide oynamakla kalmıyor, aynı zamanda yapım şirketi Know Wonder aracılığıyla eşi Amatus Karim Ali ve yapımcı ortağı Mimi Valdés ile Unruly’i yönetiyor.

Dizi ne anlatacak?

Unruly, dünyanın ilk Siyahi Ağır Siklet Boks Şampiyonu Jack Johnson (Ali)’nin tutuksuz bir anlatımı olarak tanımlanıyor. Bu cesur keşif, şampiyonun atletik büyüklüğe yükselişini, ten rengi ve meydan okuması için ödediği maliyetleri tasvir ediyor.

True Detective Mahershala Ali

O zamandan beri Mahershala Ali, Netflix’in Luke Cage ve True Detective’in üçüncü sezonunda lider Cottonmouth’u oynamaya devam etti. Halen Ramy’nin Hulu’daki yeni sezonunda görülebilir. Ali ayrıca Apple filmi Swan Song ve Marvel’s Blade’te de rol alacak.

Dizinin yapım aşamaları ve ne zaman yayımlanacağıyla ilgili bilgiler ise henüz bulunmamakta. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

 

 

Total
0
Shares
Önceki
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier’ın yıldızı Anthony Mackie’den açıklama

Sonraki
Ninja Turtles
mm

Ninja Turtles animasyon filmi için çalışmalar başladı!