Ma Rainey’s Black Bottom filminden ilk görseller yayımlandı

mm
Ma Rainey’s Black Bottom

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Chadwick Boseman‘in yer aldığı son film özelliğini taşıyan “Ma Rainey’s Black Bottom” filminden ilk görseller yayımlandı ve ilk detaylar ortaya çıktı.

Ma Rainey’s Black Bottom

Ma Rainey’s Black Bottom konusu

August Wilson’ın 1982 oyununa dayanan film, Blues’un Kraliçesi olarak bilinen Ma Rainey’nin yeni bir albüm kaydetmek üzere Chicago’daki bir stüdyoda menajeri, yapımcısı ve orkestrası ile buluşmasının ardından gelişen olayları konu alıyor. Buluşma süresince Ma Rainey ve grubu arasında anlatılan hikâyeler, yaşanan felsefi tartışmalar ve çatışmalar oyunun merkezinde yer alıyor.

Ma Rainey’s Black Bottom

Nights in Rodanthe ve You’re Not You gibi filmlerle tanınan George C. Wolfe’un yönettiği, Ruben Santiago-Hudson‘ın senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Viola Davis ve Chadwick Boseman’a; Glynn Turman, Colman Domingo ve Michael Potts gibi isimler eşlik ediyor.

Viola Davis, grubun hırslı ve dürtüsel trompetçisi Levee rolünde yer alıyor. Slow Drag rolünde Michael Potts bulunuyor ve ayrıca filme adını veren Ma Rainey karakterini ise Chadwick Boseman canlandırıyor.

Ma Rainey’s Black Bottom

Filmin yapımcılarından Denzel Washington, Chadwick Boseman hakkında şöyle söyledi:

“Harika bir iş çıkardı ve gitti. Hala inanamıyorum.”

Netflix’in, bu yıl kullanıcılarına sunacağı en dikkat çekici filmler arasında yer alan yapımın yayın tarihi de belli oldu. Başta oyunculuk kategorileri olmak üzere bu yıl ödül sezonunda bir hayli iddialı olması beklenen film, 18 Aralık’ta Netflix’te izleyici ile buluşacak.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Sen Çal Kapımı
mm

Sen Çal Kapımı 13. bölüm fragmanı yayımlandı

Sonraki
idris elba beast seyrederiz

Idris Elba, Beast filminde başrol olacak