Luther

Luther 6. sezonu yerine film ile geliyor

Şimdiye kadar 5. sezonu yayımlanan Luther dizisinin 6. sezon onayını bekleyenler farklı bir tarza hazırlanmalı. Çünkü dizinin devamının film olarak geleceği bizzat Idris Elba tarafından duyuruldu.

Neil Cross tarafından yaratılan ve ilk sezonu 2010 yılında yayımlanan dizinin 5. sezonu, geçtiğimiz yıl BBC kanalında yayımlamıştı. Ekibin hikâyeye devam etmek istediği gayet açık olmasına rağmen dizinin 6. sezonunun ne zaman gelecek soruları ise bir süredir cevapsızdı. Şimdi ise tüm sorular cevaplanmış oldu hem de bizzat başrol oyuncusu Idris Elba tarafından.

Luther filmi geliyor

Dün BAFTA gecesinde onur ödülü alan Idris Elba, uzun süredir merak edilen soruyu cevapladı. Elba, filmin içeriği ve kadrosu hakkında bir bilgi vermedi ama açıklamasına göre yapılabileceklerin sınırı yok.

“Bir film yapmak istediğimi daha önce de belirtmiştim. Sanırım şimdiki rotamız da ona doğru yöneldi. Gerçekleştiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Gerçekleşiyor. Sinema söz konusu olduğunda hiç sınırımız yok. Hikâyelerimiz biraz daha cesur olabilir. Biraz daha uluslararası, biraz daha büyük ölçekli. Yine de John Luther her zaman John Luther olarak kalacak.”

31 Luther HD Wallpapers | Background Images - Wallpaper Abyss

Dizinin yaratıcısı ve senaristi Neil Cross da gelecek film hakkında şunları söylemişti:

“Idris de ben de, hatta bütün ekip Luther’un hikâyelerini anlatmaya devam etmek istiyoruz. Karakterin işinin bittiğini kesinlikle iddia etmiyoruz. Önümüzdeki tek problem gelecek hikâyelerin hangi formatta olacağı. Luther evreninin geleceğinden bahsettiğimiz zaman bütün karakterlerin geleceğinden bahsediyoruz. Kimin yaşayıp kimin öldüğü konusunda çok net bir şey diyemem o yüzden. Hayatımın lanetlerinden birisi de her sabah aklımda Luther’la uyanmak. Sürekli işleri nerelere vardırabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü karakterlerimizin her zaman gidebileceği yeni yerler olacak ve bu çok heyecan verici.”

Böylece Britanyalı aktörün sert bir dedektifi canlandırdığı dizinin, sinemaya geleceği doğrulanmış oldu. Elba aynı zamanda, dizideki performansıyla iki Altın Küre ve bir de Royal Television Society en iyi aktör ödülü kazanmıştı.

Filmin çalışmalarına ne zaman başlanacağı ya da ne zaman vizyona gireceği konusundaki detaylara henüz belirsizliğini korusa da izleyicilerin aklındaki yeni sezon soruları bu şekilde cevaplanmış oldu. Dizi ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktıkça sitemizde yer vermeye devam edeceğiz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.