A19DC355 2EF8 476D 81AE CD98ED26EA01

Little Women, uluslararası gişede 100 milyon dolar gelir elde etti

Greta Gerwig’in “Little Women” adlı 2019 yapımı filmi uluslararası gişede 100 milyon doları geçen bir hasılata imza attı.

Sony filmi 12 pazardan 475.000 dolar aldı ve yurt dışında 101 milyon dolara ulaştı. Geçen hafta Japonya’da güçlü bir şekilde açıldıktan sonra, film bu hafta sonu 300.000 dolar ekledi ve %24 düşüş gösterdi. Filmin Japonya’daki toplamı şu anda 1,3 milyon dolar.

Yeni başlayan drama, Danimarka’da 170.000 dolar yakaladı ve üçüncü düz hafta gişede 1 numaralı yerini korudu. Bu hafta sonu bilet satışlarında %31’lik bir düşüş kaydedildi ve ülkenin gişesinde toplam 1 milyon dolar kazandı.

svg%3E

Little Women Konusu:

Little Women, iç savaş sonrası Amerika’da hayatlarını sürdürmeye çalışan 4 kız kardeşin yaşadıklarını konu ediniyor. Meg, Jo, Beth ve Amy birbirinden tamamen farklı kişiliklere sahip dört kız kardeştir. Kız kardeşler, genç kızlık dönemlerinde birçok dertle boğuşacaklardır. Babaları Amerikan İç Savaşı’na katılan dört genç kız, anneleri ile birlikte yaşam mücadelesi vermeye başlar. Savaşın verdiği zararlar ile birlikte kötü günler geçiren 4 kız kardeşin tek dayanakları birbirlerine karşı olan sevgileri olacaktır.

Louisa May Alcott’un klasikleşmiş romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Greta Gerwig oturuyor. Gerwig’ın senaryosunu da kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda; Emma Watson, genç yaşına rağmen son olarak ‘Lady Bird’ (Uğur Böceği) ile olmak üzere 3 Oscar adaylığı bulunan Saoirse Ronan, yaşayan en büyük kadın oyuncu sayılan Meryl Streep ve “Call Me By Your Name” filmindeki performansı ile 22 yaşında Oscar adaylığı kazanmış çok sevilen Timothée Chalamet yer alıyor.

Aynı zamanda çoğu tiyatro, Koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart ortasından beri kapalı kaldıktan sonra Temmuz ayında gelecek Disney’in 24 Temmuz’daki “live action” filmi “Mulan” ve Christopher Nolan’ın 31 Temmuz’daki “Tenet”i de dahil olmak üzere merakla beklenen bazı büyük yapımlar var.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.