1579705 1

Kristen Stewart Prenses Diana’yı canlandıracak

Kristen Stewart Prenses Diana rolünde!

Başarısız bulunduğu gişe filmlerinin ardından bağımsız sinemada kendini kanıtlayan Kristen Stewart, dünyanın en ünlü Kraliyet ikonlarından Prenses Diana’yı canlandırmak için hazırlanıyor.

svg%3E

No, Neruda, Jackie gibi filmlerle tanınan ve son olarak 2019 yılında Ema ile izleyici karşısına çıkan yönetmen Pablo Larrain, Jackie filminden sonra yine bir ikonik kadına odaklanacak olan Spencer filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Jackie filminde Natalie Portman ile çalışan Pablo Larraín, bu kez de Kristen Stewart ile çalışacak.

Filmin senaristliğini ise Peaky Blinders ve Taboo gibi sevilen dizilerin yaratıcısı olarak tanınan Steven Knight üstleniyor.

Steven Knight’ın yazdığı senaryo, 90’lı yılların başında, Diana’nın eşi Prens Charles ile olan evliliğinin yürümediğini ve gelecekteki kraliçelikten vazgeçerek, boşanmaya giden yolu seçmesini aktarıyor. Film, kraliyet ailesinin Norfolk’taki kışlık konutundaki 3 günü anlatacak.

svg%3E

Filmin senaristi ise filmle ilgili “Hayatının sadece üç günü ve bu kısa sürede kim olduğuna daha geniş, daha büyük bir perspektiften bakma şansına sahipsiniz. Kaderinin ne olduğunu, başına ne geldiğini hepimiz biliyoruz ve buraya gitmemiz gerekmiyor. Nereye gitmek istediğini ve kim olmak istediğini ifade edebildiği bu daha samimi yerde kalacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir araya getirdiği isimler ile heyecan yaratan Spencer filminin prodüksiyonuna 2021’nin ilk aylarında başlanması planlanıyor. Ancak Koronavirüs salgınının gidişatını kestirmek güç olduğu için prodüksiyonun bu tarihte kesin olarak başlayacağını söylemek mümkün değil.

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.