48BEFEAB 6D72 41CE 9E87 EC2A6D0AC546

King’s Raid sonbaharda anime oluyor

Ünlü Güney Kore yapımı oyunun animesinden ilk tanıtım fragmanı geçtiğimiz günlerde yayımlandı

Sevilen RPG oyunu King’s Raid animeye uyarlanıyor

2016 yılında iOS ve Android için piyasaya çıkan Güney Koreli Vespa tarafından geliştirilen role-playing game oyun uygulaması King’s Raid’in animeye uyarlanacağı açıklandı.

Oyun, 19 Eylül 2016 çıkışından bu yana dünya çapında 13 milyonun üzerinde indirilen gerçek zamanlı 3D bir savaş role-playing oyunu. Sevilen karakter oyunu, King’s Raid: Ishi o Tsugumono-tachi (Heirs of the Will) adıyla bu sonbahar TV anime serisi olarak yayımlanacak.

King’s Raid

Vespa CSO ve Dreamcatcher direktörü o / Kore röportajına göre King’s Raid anime, 2020 Q3’te Dentsu’nun 26 bölümü ile geliyor.

Vespa tarafından geliştirilen King’s Raid, lansmanından sonra küresel bir üne kavuştu ve popülaritesinden yararlanmak için IP etrafında bir genişleme stratejisinin başlatılması gerektiğine karar verildi.

King’s Raid

Hikâyesi

Bu sonbaharda Japonya’da yayımlanacak olan King’s Raid oyununun hikâyesi Orvelia Kralı Kairu’nun iblis kralı Angumundo’yu yenmesinden bir asır sonra kılıç ve büyü dolu dünyada geçiyor. Ana karakterimiz Kasel bu huzurlu geçen zamanlarda yaşayan bir toprak sahibidir. Bir gün topraklarında ortaya çıkan iblisleri duyunca tüm kaderi değişir. Bunun üzerine Kasel, bilge bir adamın yönetimiyle bir zamanlar huzurlu olan bu toprakları karanlığın elinden kurtarmak ve Kutsal Kılıç Aea’nın Seçilmiş Savaşçısı olmak için yoldaşlarıyla birlikte maceraya atılır.

OLM ve Sunrise Beyond stüdyoları iş birliğiyle hazırlanan serinin yönetmenliğini Makoto Hoshino üstlenirken, senaryosunda Megumi Shimizu yer alıyor. Karakter tasarımını Tatsuya Arai ve canavarların tasarımını Yu Yoshiyama üstlenirken serinin müziklerini Masahiro Tokuda hazırlıyor.

Oyun ve kılıç dünyası açısından Sword Art Online’ı andırsa da King’s Raid’den hayranlar tarafından beklenti daha yüksek.

Serinin ilk fragmanı yakın zamanda yayımlandı.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.