Killers of The Flower Moon’un çekimleri ne zaman başlayacak

894FC55F 4E3E 4F7D 92E2 D2E318DBD998

Killers of The Flower Moon’dan Martin Scorsese hayranlarına güzel haber!

Martin Scorsese‘nin çok konuşulan Killers of The Flower Moon uyarlamasının ne zaman çekimlere başlanacağı belli oldu. Başlangıçta bu yılın mart ayında başlayacak olan prodüksiyon, salgın nedeniyle ertelendi ve şimdi ise 2021 Şubat’ında çekime başlanacağı açıklandı.

IndieWire tarafından bildirildiği üzere Osage Nation, önümüzdeki yılın Şubat ayında Oklahoma’da 16 haftalık bir çekime hazırlanıyor ve prodüksiyonun kasım ya da aralık aylarında eyalete taşınması planlanıyor. David Grann’in aynı isimli ve kurgusal olmayan kitabına dayanan film; 1920’lerde birkaç Osage insanının topraklarında petrol keşfettikten sonra öldürülmesini konu alıyor. Cinayetler, soruşturması uğursuz bir komployu ortaya çıkaran yeni kurulan FBI’ın dikkatini çeker ve olaylar başlar.

Killers of the Flower Moon

 

Uyarlama, Scorsese ile sık sık iş birliği yapan Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’yu yeniden bir araya getirecek ve bu, aynı zamanda her iki oyuncunun da 1996 draması Marvin’s Room’dan bu yana birlikte yer aldıkları ilk yapım olacak. Killers of the Flower Moon, zanaatkârlar, aşçılar, dil konuşanlar, ev sahipleri, toprak sahipleri ve diğerlerinin yanı sıra birçok tarihi Osage lokasyonundaki film dahil olmak üzere birkaç Kızılderili ekibi de istihdam etmeyi planlıyor.

Killers of the Flower Moon, başlangıçta tamamen Paramount tarafından finanse edilecek ve dağıtılacaktı. Ancak bütçenin 200 milyon dolara şişirilmesinden sonra stüdyo, Apple ile bir anlaşma yaptı. Yayıncılık ve teknoloji devi Apple faturayı ödeyecek; Paramount ise dünya çapında dağıtımla ilgilenecek. Bu bir film için çok büyük bir bütçe ancak Scorsese‘nin son filmi The Irishman‘ın 250 milyon dolar gibi yüksek bir bütçeyle neredeyse evrensel beğeni topladığı ve Netflix için 10 Akademi Ödülü adaylığı aldığı düşünüldüğünde; başka bir yayıncının bunu yapmak isteyeceği mantıklı geliyor. Açıkçası, şu anda filmin çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok ama Scorsese’nin son destansı hikayesini 2022’de izlemeyi bekleyebiliriz.

Film ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Selena Gomez
mm

Selena Gomez, Only Murders in the Building dizisinin kadrosuna katıldı

Sonraki
Fleabag

Fleabag inceleme