Benjen Stark’ı Yüzüklerin Efendisi dizisinde kötü karakter olarak göreceğiz

Benjen Stark Seyrederiz

Hepimizin Jon Snow’u kurtarma sahnesiyle efsaneleştirdiğimiz Benjen Stark‘ı (Joseph Mawle), Amazon’un merakla beklenen ve yaklaşmakta olan Yüzüklerin Efendisi dizisinde kötü adam olarak göreceğiz. Benjen amcayı kötü karakter olarak görmek beni birazcık üzse de Yüzüklerin Efendisi dizisinde kendisinin yer alacağını duymak bizleri bir hayli heyecanlandırdı. Merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi JA Bayona tarafından yönetilecek.

JA Bayona’yı çoğumuz Jurassic World: Yıkılmış Krallık filminden tanıyoruz. Kendisinin Goya En İyi Yönetmen ödülünün olduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca bu merakla beklenen dizi, JD Payne & Patrick McKay tarafından kaleme alınıyor. Dizinin çıkış tarihi ile ilgili henüz herhangi bir bilgi verilmese de 2020 ile çekimlere başlanacağını biliyoruz. Dizinin IMDb sayfasında ne yazıktır ki çok bir bilgi yok. Sadece dizide oynayacak 3 yıldız isim ve dizinin yazarları yer almakta. Joseph Mawle dışında dizide Labirent serisinden Gally, yani Will Poulter ve başka güzel bir oyuncu olan Markella Kavenagh yer alıyor.

İkonik JRR Tolkien tarafından kaleme alınmış romanlardan yola çıkarak orijinal Yüzüklerin Efendisi serisi 2001’den 2003’e kadar büyük ölçüde finansal ve kritik başarılara imza attı. Üçlemenin son filmi olan Kralın Dönüşü, En İyi Film Oscar’ı ödülünü aldı. Birkaç yıl sonra, yönetmen Peter Jackson Tolkien’in prequel’i olan Hobbit‘i aldı ve Martin Freeman‘ın başrol oynadığı bir üçleme beyaz perdeye sunuldu. Tabii tek bir romanın üç büyük filme dönüştürüldüğünden dolayı film izleyiciler tarafından büyük ölçüde eleştiriye maruz kaldı.

Amazon, bu dizi için geçtiğimiz zamanlarda final yapan Game of Thrones’un bıraktığı yüksek fantezili boşluğu doldurmayı hedefliyor. Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesinin, özel etkiler ve diğer üretim maliyetlerin de hesaba katılmasıyla 1 milyar dolara tekabül ettiği söyleniyor.

Hobbit üçlemesinin hayal kırıklığından sonra, bu yeni dizinin orijinal filmlerin büyüsünü yeniden yakalayıp yakalayamadığını görmek ilginç olacak. Merakla bekliyoruz seni Yüzüklerin Efendisi!

Sizce Yüzüklerin Efendisi dizisi, Game of Thrones’un bıraktığı boşluğu doldurabilir mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Önceki
Silicon Valley Seyrederiz Dizi Haberleri

Silicon Valley 6. sezon fragmanı yayımlandı

Sonraki
Merlin Seyrederiz

BBC’nin Kararından Sonra Merlin Aralıkta Netflixten Kaldırılıyor