Joaquin Phoenix ”Kitbag” filminde Napolyon’u canlandıracak

joaquin

Ridley Scott ve Joaquin Phoenix ”Kitbag” filmiyle tekrar bir araya geliyor

”Alien”, ”Blade Runner”, ”Gladiator” gibi birçok önemli filme imzasını atan usta yönetmen Ridley Scott, bu sefer de karşımıza ”Kitbag” isimli bir filmle çıkacak. Filmin başrolünde ise ”Her”, ”The Master” gibi yapımlarla övgü toplayan, canlandırdığı Joker karakteriyle geçtiğimiz aylarda Oscar ödülü alan oyuncu Joaquin Phoenix bulunacak. Phoenix, filmde Fransız imparator Napoleon Bonaparte’ı (Napolyon) canlandıracak. Scott ve Phoenix, bu filmle birlikte 2000 yılında vizyona giren ”Gladiator”dan sonra ilk kez bir araya gelecek.

Ridley Scott’ın yapım şirketi olan Scott Free’nin uzun süreli bir anlaşması olan 20th Century Studios’un yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunu, Ridley Scott imzalı “All the Money in the World” filminin de senaristi olan David Scarpa kaleme alıyor.

Joaquin Phoenix ve Ridley Scott

”Kitbag” filminin konusu ne olacak?

Adının “Her askerin çantasında bir generalin asası gizlidir.” sözünden esinlendiği bilinen ”Kitbag” filminde; Napolyon’un geçmişine ve Fransız tahtında eşi benzeri görülmemiş hızlı yükselişine odaklanılacak. Napolyon’un hayatının aşkı olan eşi Josephine ile zorlayıcı, sansasyonel ve düzensiz ilişkisi de işlenecek konulardan biri. Aynı zamanda film; Fransız imparatorunun unutulmaz savaşlarını, sonsuz özlemlerini ve bir savaş vizyoneri olarak olağanüstü askeri zekasını da beyaz perdeye aktaracak.

“Kitbag” için yakın bir zamanda çalışmalara başlanması beklense de film, Ridley Scott’un bir sonraki filmi olmayacak. Kadrosunda Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck’in bulunduğu “The Last Duel”in prodüksiyonunu geçtiğimiz günlerde tamamlayan ünlü yönetmen, mart ayında ”Gucci” filmi için çalışmalara başlayacak. 

Usta yönetmen Ridley Scott’ı ve Joaquin Phoenix’i yeniden bir araya getiren ”Kitbag” için şimdiden heyecanlı bekleyiş başladı. Film ile ilgili yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
soul
mm

Soul filminden yeni bir fragman yayımlandı

Sonraki
lady gaga gucci

Gucci filminin çekimlerine başlanacak