Impasse

Impasse filminden ilk fragman yayımlandı

Zhang Yimou imzalı Impasse filminden ilk fragman yayımlandı

Kırmızı Fenerler (Da hong deng long gao gao gua), Parlayan Hançerler (Shi mian mai fu), Kahraman (Ying xiong) gibi izleyiciler tarafından oldukça beğenilen filmlerin yönetmen koltuğunda yer alan Zhang Yimou, önümüzdeki dönemde üç tane yeni filmle beyaz perdede yer almaya hazırlanıyor. Çin sinemasının önemli isimleri arasında yer alan Zhang Yimou’nun yeni filmleri: Bu yıl Berlin Film Festivali’nde gösterilmesi planlanan ancak Çin hükûmeti tarafından yapılan sansür uygulamaları dolayısıyla festivalden çekilmek durumunda kalan One Second (Yi miao zhong), bu yıl sinemaseverler ile buluşması beklenen Under the Light (Jian Ru Pan Shi) ve Koronavirüs nedeniyle çekimlerine ara verilen ama kısa süre önce tamamlanan Impasse.

Bu yıl vizyona girmesi planlanan Under the Night filminin fragmanı geçtiğimiz aylarda yayımlanmıştı. Bunun üzerine yönetmenin bir sonraki projesi olan Impasse için tanıtım çalışmalarına başlandı. Şimdi ise 2021 yılında vizyona gireceği açıklanan Impasse’tn ilk fragman yayımlandı.

Başrollerinde Zhang Yi, Zhang Hanyu, Qin Hailu ve Zhu Yawen’ın yer aldığı film Japonya ile Çin arasında savaşın sürdüğü yıllar arasında geçen bir casus filmi olarak tanımlanıyor. Aksiyon ve gerilim unsurlarını barındıran filmin senaryosunu Quan Yongxian kaleme alıyor.

Film ile ilgili daha fazla güncel haber için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.