I Am Not Okay With This’in yazarından Stephen King uyarlaması

mm
The girl who loved ...................

Popüler yazar Stephen King’in bu kez The Girl Who Loved Tom Gordon adlı eseri sinemaya uyarlanacak.

Stephen King’in bu psikolojik gerilim romanını yaklaşık on beş yıl önce George Romero senaryolaştırmayı hedeflemiş ancak proje rafa kaldırılmıştı. Şimdi ise Netflix dizisi I Am Not Okay With This’in yapımcısı olan Christy Hall senaryolaştıracak.

Tom Gordon’a Aşık Olan Kız (The Girl Who Loved Tom Gordon) da sinemaya uyarlanan Stephen King romanları arasına katılıyor. Yapım şirketi Village Roadshow, Stephen King’in 1999’da yayımlanan kitabının haklarını satın aldı ve senaryoyu, Charles Forsman’ın çizgi romanı I Am Not Okay With This’in aynı adlı Netflix uyarlamasının yapımcısı olarak tanınan Christy Hall yazacak ve yapımın prodüksiyonunda ise Christina Romero ve Origin Story’den Ryan Silbert yer alacak. 

steephen king

Roman, annesi ve erkek kardeşiyle Appalachian Yolu’nda yürüyüş yaparken onları kaybeden 12 yaşındaki Trisha’yı konu merkezine alıyor. Trisha’nın doğayla baş başa kaldığı günler süresince tek eşlikçisi, sadece içinde sevdiği beyzbol takımının maç yayınlarının olduğu walkman idir. Beyzbol oyuncusu Tom Gordon’ın büyük bir hayranı olan minik kız, beyzbol oyunları dinleyip bir yandan da Gordon’ın onu kurtarmasını hayal ederken aç ve susuz bir şekilde bilmediği yerlerde dolaşan Trisha, bir süre sonra idol oyuncusu olan Tom Gordon‘ı hayali arkadaşı haline getirir ve onunla konuşmaya başlar. Bir süre sonra yalnız olmadığını, tehlikeli bir şeyin karanlık ormanlarda onu takip ettiğini fark eder. Küçük kızın hayali arkadaşı, korkularıyla yüzleşmesinde ona yardımcı olacaktır.

Şimdilik bir sinema projesi olarak tasarlanması planlanan senaryo, bir diziye de dönüşebilir ama The Girl Who Loved Tom Gordon bu kez gerçekleşiyor gibi görünüyor.

Total
0
Shares
Önceki
Hallraiser
mm

Hellraiser geri dönüyor!

Sonraki
spider

Spider-Man 3’de Daredevil hayalleri suya düştü