Hallraiser

Hellraiser geri dönüyor!

Hellraiser HBO dizisi oluyor

Hellraiser geri dönüyor!

Hellraiser, film uyarlamalarının ardından şimdi de HBO dizisi olma yolunda. Clive Barker’ın korku romanı, sinema macerasını farklı bir boyutta televizyona taşıyor.

Clive Barker imzalı kült korku eseri Hellraiser, şimdi de HBO kanalı için dizi olarak hazırlanıyor. Ünlü korku klasiği yapımın dizi uyarlamasına ait pilot bölümü, Hallowen filmiyle tanınan David Gordon Green yönetecek. Geçtiğimiz haftalarda bir haberle birlikte, Barker’ın 1987 yılında sinemaya uyarlayıp yönettiği Hellraiser’ın sıfırlanarak bir kez daha beyaz perdeye uyarlanacağı duyurulmuştu. Üzerinden çok geçmeden, toplamda 10 filmlik bir seri haline gelen Hellraiser’ın şimdi de dizi olarak seyircilerin karşısına çıkacağı açıklandı ancak dizi ile halihazırda açıklanan film projesinin herhangi bir şekilde bağlantıları bulunmuyor.

svg%3E

Clive Balker’ın Hellbound Heart adlı romanından uyarlanan ve Fas’taki bir antikacının dükkanından gelen gizemli bir küpün, oynandığı zaman küpünü elinde tutanı cezalandırmaya gelen Cenobite adlı yaratıkları anlatan yapım kısa süre içerisinde kült korku klasikleri arasında yerini almıştı. Yıllar içinde seriye birçok devam yapımı gelse de özellikle son olarak 2018 yılında çıkan Hellraiser: Judgement adlı film, birçok olumsuz eleştiriye maruz kalmıştı. Şimdi ise izleyicileri hem yeni bir film, hem de HBO kanalında yayımlanacak bir dizi bekliyor.

Hellraiser’ın konusu ne olacak?

Dizinin konusu ise şu an tam olarak bilinmemekle birlikte, Hellraiser film serisinin yeniden çevrimi olmayacağı net bir şekilde açıklandı. Yeni dizi uyarlamasının iyi kurgulanmış Hellraiser evreninde geçen, daha ziyade mitolojinin derinliklerine ve köklerine inileceği varsayımlar arasında.
Dizinin senarist koltuğunda Battlestar Galactica, Daredevil ve Heroes gibi yapımlarıyla tanınan Mark Verheiden ile X-Men United ve Godzilla: King of the Monsters yapımlarıyla tanınan Michael Dougherty oturacak. Dizinin yapımcıları arasında ise Farah Films’den Dan Farah, Vertigo Entertainment’tan Roy Lee, Lawrence Kuppin ve David Salzman ve Panacea Entertainment’tan Eric Gardner gibi isimler yer alıyor. Andrew Farah ve Adam Salzman aynı zamanda ortak yapımcı olarak görev yapacaklar.
Dizinin ne zaman yayımda olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı fakat tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle yapımda ilerleme kaydedilmesi için bir süre bekleneceği tahmin ediliyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.