Günün dizi önerisi: How I Met Your Mother

how i met your mother

Gündemi takip ederken biraz olsun gülmeye ihtiyacımızın olduğu bugünlerde, en azından gülümseyeceğiniz bir dizi önerisi How I Met Your Mother.

Yaratıcılığı ve yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas‘ın üstlendiği dizi 9 sezon ve toplam olarak 208 bölümden oluşuyor.

İlk bölümü 19 Eylül 2005’te yayımlanan dizi, 10 üzerinden 8,3 IMDB puanı alarak en kaliteli diziler arasına girmiş.

How i met your mother

Başrollerini  Josh RadnorJason SegelNeil Patrick HarrisCobie Smulders ve Alyson Hannigan‘ın üstlendiği durum komedisi türündeki televizyon dizisi, 31 Mart 2014’te özel bir final bölümüyle sona ermiştir.

How i met your mother

How I Met Your Mother konusu

Dizinin konusu ise şöyle:

2030 yılındayız; Ted Mosby çocuklarına anneleri ile tanışmasının ”uzuuun” hikayesini anlatıyor ve bir anda 2005 yılının Amerika’sına geri dönerek, beş sıkı dostun 20’li yaşlardaki eğlenceli yaşamalarına konuk oluyoruz.

himym kids

Ted, 27 yaşında Manhattan’lı bir mimardır. Hukuk fakültesinde okuyan Marshall ise en iyi dostudur ve dokuz yıldır beraber olduğu sevgilisi Lily vardır. Ekibin son üyesi Barney Stenson ise nev-i şahsına münhasır, takım elbise tutkunu bir kadın avcısıdır. Bir gün Marshall Ted’e, Lily’ye evlenme teklif edeceğini söyleyince bekâr kalmak istemeyen Ted’in etekleri tutuşur ama evliliğinin herhangi biriyle olmayacağına ve hayatının gerçek aşkını bulacağına inanmaktadır. Tam da bu sırada Robin Scherbatsky ile tanışınca How I Met Your Mother’ın sıkı beşlisi tamamlanır.

how i met your mother
Total
0
Shares
Önceki
Sevgilimden Son Mektup

Sevgilimden Son Mektup – 2021 inceleme