his dark materials

His Dark Materials 2. sezonu yayımlandı

His Dark Materials dizisinin 2. sezonu yayımlandı. HBO ve BBC One’da yayımlanan fantastik dram dizisi His Dark Materials’ın 2. sezonu yayımlandı. Aynı adlı roman serisine dayanan dizinin ikinci sezonu, ilk sezonda olduğu gibi 8 bölümden oluşuyor.

his dark materials

His Dark Materials konusu

Sihir kurallarının hüküm sürdüğü bir evrende kayıp bir çocuk vakasını araştıran küçük Lyra, büyük bir gizemin perdelerini aralıyor. Yetim büyüyen Lyra’nın dünyası, amcasının uzun bir zaman sonra kuzeyden dönmesi ile birlikte altüst oluyor. Lyra, Londra’da yeni bir hayata başlıyor ve Mrs. Coulter’in yardımı ile Roger’ı bulmaya odaklanıyor. Bayan Coulter ve Majisteryum’dan kaçmaya devam eden Lyra, hiç ummadığı bir yerden yardım alıyor.

3 Kasım 2019 tarihinden beri yayımlanan dizinin oyuncu kadrosunda; Dafne Keen, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, James McAvoy, Clarke Peters, Anne-Marie Duff ve Andrew Scott gibi isimler bulunmakta. Shameless ve Skins dizilerine de senaristlik yapmış Jack Thorne, dizinin senaryosunu kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise The King’s Speech’in ünlü yönetmeni Tom Hooper oturuyor.

Dizinin 2. sezon fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.