Hercules Disney sayesinde beyaz perdeye geliyor

Disney Hercules film

Hercules, Disney şirketinin canlı aksiyon yapımları arasına katılmaya hazırlanıyor.

1997 yılında yayımlanan Hercules, ülkemizde yayımlanan ismiyle Herkül yeniden uyarlanmaya hazırlanıyor. Disney, canlı aksiyon filmlerinin hızını arttırmış gibi görünüyor. Aladdin’in başarısından sonra Mulan’ın da canlı aksiyon filmleri arasına gireceğini öğrenmiştik. Hatta daha birinci filmi yayımlanmadan ikinci filmin hazırlıklarına başlanmıştı. Yapım aşaması tamamlanan Mulan’ın, koronavirüs salgını yüzünden vizyon tarihini erteledi.

Bu sefer The Disinsider’dan Herkül için bir haber geldi. Disney, ünlü çizgi filmi Hercules için gerçek oyunculu bir film çekme hazırlıkları yapıyor. Şirket, The Lion King ve Tron: Legacy’den tanıdığımız Jeffery Silver ve The Mandalorian’la yine The Lion King’ten tanıdığımız Karen Gilchrist’i bu proje için bir araya getirdi.

Film için görüşmeler internet üzerinden yapılabilir.

Henüz filmin kadrosu hakkında bir açıklama olmasa da film için bazı ünlü yönetmenler hakkında düşünülüyor. Jon Favreu (Iron Man, The Lion King), Joe ve Anthony Russo (Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame) ve Gore Verbinski (Pirates of the Caribbean, The Ring) . Fakat bu isimler sadece bir ihtimal herhangi bir resmi açıklama bulunmamakta. Senaryo kısmını ise Godzilla, Zombieland: Double Tap, Wonder Woman 1984 gibi yapımlar ile tanıdığımız Dave Callaham üsteleneceği söyleniyor.

disney hercules

Disney tarafından 1997’de izleyiciyle buluşan Herkül, Yunan Tanrısı Zeus ve Hera’nın oğludur. Zeus’un kıskanç kardeşi Hades yüzünden gökten dünyaya düşüp yarı insan yarı tanrı olarak yaşamak zorunda kalan bir adamın hikâyesini anlatıyor. Filmde Herkül’ü ünlü müzisyen Tarkan seslendirmekteydi.

Film ile ilgili olası bir vizyon tarihi bulunmamakla beraber Disney’in ünlü animasyonları gerçek insanlarla çekmeye uzun süre devam edeceği görülüyor.

 

 

 

Total
0
Shares
Önceki
167f0e1216359cd18c87809e447bb2754c27c16b

Yeni ‘G.I. Joe filmi için çalışmalar başladı

Sonraki
ob 7c272d m7yzuilsjpsnqdd3u7tep0orawk

Keeping up with the Kardashians 1 Haziran’da Netflix’te