Henry Cavill, Sherlock Holmes rolü hakkında konuştu

henry cavill

Başrolünde Millie Bobby Brown‘ın bulunduğu “Enola Holmes” filmi, geçtiğimiz günlerde Netflix üzerinden yayımlandı.

Filmde Henry Cavill, Enola’nın abisi Sherlock Holmes rolünde. Superman karakteri ile adını büyük kitlelere duyurmuş ve yine başarılı bir Netflix dizi olan “The Witcher”daki rolüyle adından oldukça söz ettirmişti. Bu iki büyük rolün ardından Sherlock Holmes’ü oynayan aktör, bazı açıklamalarda bulundu.

henry cavill

Henry Cavill, Sherlock Holmes’ü oynarken özgür hissediyor

Henry Cavill, önceki rollerinden bahsederken şu ifadeleri kullandı:

“Komik, baskı yönüne odaklanmamaya çalışıyorum, bunu baskı yönünden çok kişisel bir görev haline getiriyorum. Bu ister Süpermen, ister The Witcher, ister Sherlock Holmes olsun, dış baskıyı hissetmiyorum. Daha çok benimle, The Witcher ve Superman ile ilgili bir şey. Bunlar birlikte büyüdüğüm ve sevdiğim karakterlerdi ve gerçekten, gerçekten mümkün olan en doğru şekilde onları temsil etmek istiyorum. Bu benim için eskiden de çok büyük bir şeydi şimdi de çok büyük bir şey.”

Ancak oyuncu, Sherlock Holmes karakteri için kendine baskı uygulamadığını ve özgür olduğunu şu sözlerle belirtti:

“Sherlock Holmes’a gelince, ille de Sherlock Holmes’un kitaplarını okumuyordum. Böylece kendime uyguladığım baskıdan kurtuldum. Setteki en sinir bozucu adam benim çünkü sürekli şöyleyim: “Affedersiniz, bunun olması gerektiğini biliyorsunuz, onlar böyle yapmazlardı. Siz bunu okumadınız mı? Bu imkansız olurdu.”

Daha sonra herkes bana “Henry kapa çeneni ve sadece oyna.” dediğinde “Bunu yapmak istemiyorum.” diye itiraz ediyorum. Ancak Sherlock böyle değildi. Kendime bu psikopat baskıyı uygulamadığım için Enola’yı destekleyen bir Sherlock karakterini yaşatabildik.”

Total
0
Shares
Önceki
Yeni Hayat
mm

Yeni Hayat 5. bölüm 2. fragmanı yayımlandı

Sonraki
star trek

Star Trek: Discovery’nin 4. sezon çekimleri başladı