Hayatınızı etkileyecek 5 film

HAyatınızı etkileyecek 5 film

Bugün sizler için hayatınızı etkileyecek ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız 5 adet film önerisi ile geldik.

1) Amélie (2001)

Amelie Poulain Karakterleriyle Özdeşleşen Oyuncular FikriSinema

Film, dünyadaki sosyal çevresinden deforme olmuş genç bir kadının yörüngesini araştırıyor ve benzersiz hareket tarzını oluşturan tüm karışıklıkları gösteriyor. Büyük Fransız sinemasından gelen film, tarihin her çözünürlüğü için sihirli bir model kullanan ve kendisini her zaman çok hoş yapan bir atmosfere sahip.

 2) Rushmore (1998)

rushmore 1400

Filmde; sıradandan tamamen farklı bir gencin günlük öğrenci hayatını takip edeceğiz ve genç bir adamın bir öğretmene aşık olduğunu göreceğiz. Orta yaşlı bir adamla arkadaşlık kuracağız ve aynı zamanda en iyi arkadaşıyla ilişkisinin nüanslarını gözlemleyeceğiz. Wes Anderson’ın yönettiği ‘Rushmore’, ergenlik türbülansını canlandırabilen ve sahnelerin olaylarını hafif sahnelerle hafifletmeyi başarabilen bir komedidir.

3) Silver Linings Playbook (David O. Russell, 2012)

thumb 1920 706068

Kararsız bir adam, psikolojik bir kurumdan geçtikten sonra, genç bir kadın figüründe hayatının zorluklarının üstesinden gelme gücünü bulur. Başından sonuna kadar motivasyonel bir havayı besleyen ‘Silver Linings Playbook’, insanın uyarlanabilir gücü hakkında hafif bir drama ve sonunda hoş bir duyguya neden olacak bir filmdir.

4) İyi Niyet Avı (1997)

HAyatınızı etkileyecek 5 film

Önemli bir Amerikan kolejindeki bir profesör şans eseri, genç bir hademede paha biçilmez bir yetenek keşfeder. Öğretmen, bu yeteneği ve yıkıcı davranışı anlatarak, genç adam için eski bir arkadaş psikoloğundan yardım almaya karar verir. ‘İyi niyet avcılığı’, tüm bireylerin niteliklerinin tam gelişimi için nasıl özel bir dikkat göstermeleri gerektiğini gösteren bir hikaye anlatmaya çalışır.

5) Hayat Güzeldir (1997)

HAyatınızı etkileyecek 5 film

‘Hayat Güzeldir’, yirminci yüzyılın tarihinin şiddetli bir özetini getiren ve yaşamın en çeşitli biçimlerindeki aşırı eylemlerin sonuçlarını gösteren bir film. Bununla birlikte, filmi bir komedi atmosferi altında yönetme kararı, içeriğin tam olarak emilmesi, zalim gerçekleri hafifletmek ve yaşamın parlak tarafını anlatmak için gereklidir.

Total
0
Shares
Önceki
sen çal kapımı
mm

Sen Çal Kapımı 5. bölüm 2. fragmanı yayımlandı!

Sonraki
1614183

Kısa bir bakış: 500 Days of Summer