Hayao Miyazaki’nin yeni filmi: How do You Live?

How Do You Live ?

BCAFE606 EE8D 4D6D A143 3E559A332FCC

Hayao Miyazaki Kimdir?

79 yaşındaki Hayao Miyazaki; dünyaca ünlü My Neighbor Totoro (Komşum Totoro), Princess Mononoke (Prenses Mononoke), Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato), The Wind Rises (Rüzgar Yükseliyor), 2003 yılında En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar kazanan Spirited Away (Ruhların Kaçışı) de dahil olmak üzere Ghibli’nin en ünlü eserlerinde de imzasını atmış çok sevilen ve bilinen animeleri sinema dünyasına kazandırmış bir Japon manga ve anime sanatçısıdır.

Animasyonun en büyük ustalarından biri olarak kabul edilen Hayao Miyazaki’nin animasyon filmlerinin başarısı dünya çapında ilgi görmüş ve ismi, Amerikalı Walt Disney, Steven Spielberg ve Orson Welles ile karşılaştırılır hale gelmiştir. Ayrıca Miyazaki, Time dergisinin yapmış olduğu dünyanın en etkileyici insanları listesinde yer almaktadır.

Hayao Miyazaki, en ünlü animelerinden olan 2013’te vizyona giren The Wind Rises’dan sonra emeklilik kararı aldığını açıklamıştı. Daha sonra ise en az bir film daha yapmak istediğine karar verdi.

Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki “Pek çok yönetmen yaşlandıkça kariyerleri boyunca film çekiyor. Miyazaki geri dönüp tekrar film yapmak istediğini söylediğinde, bunun iyi bir fikir olmadığını söyledim çünkü şimdiden çok şey başardı. Geri dönüp geçmişte yaptığın bir şeyi yapamazsın,  farklı bir şey yapmalısın.” demişti.

408555F4 EAA1 4209 883A C4E47AD75E35

Hayao Miyazaki’nin aynı adlı mangasından uyarlanan film How do you Live? in yüzde 15 i tamamlandı.

Geçtiğimiz günlerde Entertainment Weekly dergisine röportaj veren Toshio Suzuki, Hayao Miyazaki ile birlikte yapacakları bir sonraki filmleri How Do You Live? için şu ana kadar 36 dakikasının tamamlandığını açıkladı.

Toshio Suzuki, Miyazaki’nin How Do You Live? (Nasıl Yaşıyorsun?) mangası hakkında bir çevirmen aracılığıyla yaptığı konuşmada “Hayao Miyazaki’nin şu anda üzerinde çalıştığı film büyük, fantastik bir hikaye.” dedi.

2017, Studio Ghibli How Do You Live‘ı açıkladı. ”Miyazaki’nin bir sonraki filmi olarak, Yoshino Genzaburo’nun 1937’de babasının ölümünden sonra amcasının yanına taşınan ve ruhsal bir değişim geçiren genç bir çocuğu anlatan öyküsünden uyarlanmıştır” dedi. Suzuki, dünya çapındaki çoğu film ve televizyon prodüksiyonuna son ya da ara verdiren Koronavirüs salgınının Ghibli’nin buradaki ilerlemesini etkilemediğini söylüyor ama kesin sonuçları görmemize daha birkaç yıl var. Hâlâ her şeyi elle çiziyoruz, ama bir filmi tamamlamak için daha fazla zaman alıyor, çünkü daha fazla kare çiziyoruz. Yani, eskisinden daha fazla çizim var. 1988 yapımı dünyaca ünlü Komşum Totoro’yu yaparken sadece sekiz animatör vardı. Sekiz ayda yaptığımız Totoro. Hayao Miyazaki’nin üzerinde çalıştığı şu anki filmde 60 animatör var ama bir ayda sadece bir dakikalık animasyon bulabiliyoruz. Bu da demek oluyor ki, yılda 12 ay film çekiyorsun. Aslında, bu film üzerinde üç yıldır çalışıyoruz. Önümüzdeki üç yıl içinde biteceğini umuyoruz.” dedi.

Film ile ilgili gelişmeleri sayfamızda bulundurmaya devam edeceğiz.

how do you live filmloverss

 

Total
0
Shares
Önceki
adventure time

Adventure Time: Distant Lands ilk fragmanı yayımlandı

Sonraki
the great
mm

The Great yayımlandı!