Senelerce ekranlarda ağırladığımız diziler

782450

Criminal Minds

Gerçek suç dosyalarından yararlanılarak oluşturulan dizi suçluların zihnini, düşüncelerini ve bu sayede suçlunun bulunduğunu gördüğümüz bir dizi.  Hem suçluları her detayına kadar izlerken hem de duygusallığı her detayına kadar hissettiren bir yapımdır. 2005 senesinden beri yayın hayatına devam ediyor ve izleyenleri diziye kitliyor.

Ib9LnXn

Supernatural

Winchester kardeşlerin fantastik bir avcılık serüvenine tanık olduğumuz dizi 2005 yılında yayın hayatına başlayıp günümüze kadar yerini koruyabilmiş nadide dizilerden. Bu kardeşlerin fantastik, aksiyon dolu maceralarına yıllarca tanık olduk, tam 15 sezon… Bu türde daha iyisi zor gelir diyoruz.

ia

American Horror Story

Her sezonunda farklı bir korku hikayesi işleyerek bize keyifli bölümler sunan ünlü dizi yaklaşık 10 yıldır ekranlarda. Her sezonda seyirciyi kendine çekiyor ve senaryosuyla hayran bırakıyor. Evan Peters, Sarah Paulson ve Jessica Lange gibi isimlerin yer alması da diziyi daha çok kendine çekiyor.

ia5

Vikings

Efsanelere, mitolojiye konu olmuş Vikingleri konu alan dizi uzun yıllardır dünyada ses uyandırıyor. Dostluk, savaş, aşk… Birçoğumuzun ilk dizisi ve günümüze kadar hep adından söz ettirebilmiştir. 6 sezondur devam eden dizinin özellikle de Ragnar’ını unutmak hiç kimseye yakışmaz.

ia4

The Walking Dead

Eh unutulacağını düşünmediniz herhalde? Çizgi roman serisine dayanan dizi ilk bölümünden beri dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri ve popülerliğini kaybetmiş olsa da yıllardır diziseverlere konuk olmuş bu diziyi de unutamazdık. Adından da anladığınız üzere dizi, zombi istilasını anlatıyor ama öyle bir anlatmışlar ki 10 yıl geçti hala adından söz ettiriyor.

iaa

Sherlock

Evet hepimiz yeni sezonun gelmeyeceğinden şikayetçiyiz ama yılların efsanesi bu diziyi listeye almamak büyük ayıp olurdu. Konusunu izleyen izlemeyen herkes biliyordur zaten: yüzyılların ünlü dedektifi Sherlock Holmes. BBC yapımı dizi Sherlock’un en çok konuşulan versiyonunu 2010 yılında sunmuştu bize. Elimizde 13 bölümle kapıda bekliyoruz hala öyle değil mi?

ia2

Breaking Bad

Listedeki diğer dizilerden uzun zaman önce final yapmasına rağmen hala konuşur, yeri geldiğinde izleriz. Walter White’ın hikayesiyle başlamış, birçok kişinin hayatında izlediği en iyi dizi olma rütbesine kadar yükselmiştir. Hak etmiyor desek de yalan olur. 2010’lu yıllara damgasını vurmuş bu dizi yayınlanan 5 sezonuyla yüzyılımızın unutulmayacak dizilerinden.

iaa2

Total
0
Shares
Önceki

Harika bir psikolojik gerilim filmi: Zindan Adası

Sonraki

Netflix severler için 2020 yılında yeni sezonu gelecek 10 dizi