5ddca8c955428727d8ce3a02

Haluk Bilginer’li Alex Rider dizisi 2. Sezon onayı aldı!

Haluk Bilginer’in rol aldığı Alex Rider dizisi 2. sezon onayını aldı

Her geçen sene bizleri mest eden başarı oyunculuğunu yanı sıra ülke dışında yabancı projelerde yer alan Haluk Bilginer geçtiğimiz yıl Emmy ödülü alarak hepimizi gururlandırmıştı. Çok satan kitaplardan uyarlanan casus draması Alex Rider’da rol almıştı. Yayım hayatına Amazon Prime platformu üzerinden 4 Haziran’da başlayan dizi ilk olarak 2006 yılında film olarak izleyiciye sunulmuştu. Şimdi ise dizi ile ilgili yeni bir haber gündeme geldi. Sony, dizinin 2. sezonu için onay verdiğini açıkladı. Uluslararası satışlara ağırlık verecek olan Sony, bu konuda üretim ortağı Eleventh Hour Films ile çalışmalara başladı.

haluk bilginer

Alex Rider konusu:

Anthony Horowitz’in romanından uyarlanan dizide, dünyayı kurtarmak zorunda kalan genç bir casusun hikayesi konu ediliyor. 11 romandan oluşan Alex Rider serisinin ekran uyarlamasının senaryosunu Guy Burt kaleme alıyor.

Bir trafik kazasında öldüğü söylenen amcasının İngiliz ajanı olduğunu öğrenen Alex Rider’ın hayatı değişir. Onun bir görev esnasında öldüğünü yeni öğrenmiştir. Farkında olmasa da, kendisi de çocukluğundan beri İngiliz istihbaratı, yani MI6 için eğitilmektedir. Hem amcasının ölümünün iç yüzünü, hem de iki önemli milyarderin suikastini araştırmak için bir görev alır. Kitaba da ismini veren Point Blanc adlı bir yatılı okula sahte kimlikle girecektir. Bu okulda, ultra zengin ailelerinin sorunlu çocukları ıslah edilmektedir. Alex, bu kurumu araştırdıkça Dr. Greif ile ilgili soru işaretleri karşısına çıkar. Alex, Dr. Greif’in öğrencileri korkunç bir planın parçası olarak kullandığını fark eder ve hayatını riske atmak pahasına, bu planı durdurmayı hedefler.

Haluk Bilginer’in kötü karakter Dr. Greif’i canlandırdığı dizide Otto Farrant, Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹj gibi isimler yer alıyor.

Dizinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.