given

Given filminden yeni bir tanıtım fragmanı yayımlandı

Yayımlanan fragman ile birlikte filmin tema şarkısı da tanıtıldı.

Given anime filminin resmî sitesi, filmin bu yıl yeniden planlanan sürümünden önce yeni bir fragman yayımladı.

İlk önce 16 Mayıs’ta Japonya’da açılması planlanan film COVID-19’un Japonya’daki yayılmasıyla ilgili endişeler nedeniyle ertelenmişti. Şimdi ise yeni tarih 22 Ağustos olarak belirlendi.

Given animesi ilk kez, 2019 temmuz ayında 11 bölüm ve Shounen Ai, Dram, Müzik etiketleriyle Fuji TV’nin Noitamina programlama bloğunda yayımlanmıştı. Given aynı zamanda Noitamina’da yayımlanan ilk ‘boys-love’ temalı mangaya dayanan animedir.

Given animesi konusu

“Sesi içime işledi sanki. Kafadan bir türlü atamıyorum. Mafuyu’nun sesi durdurulması imkânsız bir silah gibi adeta.”

svg%3E

Ritsuka Uenoyama artık gitar çalmanın ya da basketbol oynamanın severek yaptığı bir hobi olmaktan çıktığını fark etmiştir. Bir gün, elinde kırık gitarıyla oturan Mafuyu Sato ile karşılaşır. Uenoyama’nın enstrüman hakkındaki bilgisi tarafından cezbedilen Satou, gitarını tamir etmesini ve ona nasıl çalınacağını öğretmesini ister. Tesadüfi başlayan arkadaşlıkları Uenoyama’nın kendi müzik grubu olan  Basçı Haruki Nakayama ve Baterist Akihiko Kaji’de içeren The Seasons grubuna davet etmesiyle farklı noktalara taşıyacak, yeni duyguların kapısını açacaktır.

svg%3E

TV animesi lise öğrencileri Ritsuka ve Mafuyu’nun üzerinde durmuştu ancak film, yetişkin grup üyeleri Haruki, Akihiko ve Ugetsu’ya odaklanacak.

Film ekibi olarak; Hikaru Yamaguchi, filmi Lerche ile yönlendirmek için geri dönüyor. Yuniko Ayana bir kez daha senaryoyu yazıyor ve Mina Ōsawa karakterleri tasarlamak için geri dönüyor. Hiromi Kikuta ve Michiru sırasıyla ses yönünü ve müzik kompozisyonunu yönetiyor. Sanatçı Centimillimental, filmin “Only for Us” “Bokura dake no Shudaika” isimli ve yukarıdaki fragmanda yer alan tema şarkısıyla karşımıza çıkıyor.

svg%3E

Barındırdığı duygu yoğunluğu ve bunu yansıtış şekliyle 9. bölümünde fazlasıyla ağlatmayı başaran animenin son bölümüyle çoğu hayran, ikinci sezon isteğiyle yanıp tutuşmuştu. Bir filmin geleceği haberine de oldukça sevinen bizler için ertelenme kararı üzücü olsa da heyecanımızda eksilme olmadı. Şimdilik çıkış tarihi 22 Ağustos olarak bildiğimiz Given filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Film ile ilgili yeni gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Filmin ilk yayımlanan kısa tanıtımı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.