Gillian Anderson, The Great 2. sezonunda yer alacak

gillian anderson the great

15 Mayıs 2020 tarihinde HuluTV platformunda yayımlanmaya başlayan orijinal Hulu yapımı dizi The Great’in ilk sezonu oldukça beğenilmişti. Dizi, Rusya İmparatoriçesi Büyük Catherine’in yükselişine dayanan bir Amerikan komedi-dram yapımıydı. İlgi ile karşılanan yapım, 2. sezon onayını almakta da gecikmedi.

Geçtiğimiz saatlerde ise en son Sex Education dizisi ile karşımıza çıkmış ve The Fall, The Crown gibi yapımlarda yer almış Gillian Anderson‘ın kadroya dahil olduğunu öğrendik. Oyuncu, Catherine’in (Elle Fanning) annesi Johanna olarak sezonun iki bölümünde yer alacak.

gillian anderson the great

The Great konusu ve oyuncu kadrosu

17. yüzyılda geçen dizi, bir Rus İmparatoru ile evlenen ve Avusturya’nın kırsal kesiminde yaşayan genç bir kadının hikayesine odaklanıyor. Fakat bu evlilik, genç kadını kendi mutluluğu ve Rusya’nın geleceği arasında bir seçim yapmak zorunda bırakıyor. Rus İmparatoriçesi II. Catherine’in sansasyonel hayatına odaklanılıyor. II. Catherine’in yükselişini ele alındığı dizide aynı zamanda kocası İmparator Peter ile olan olaylı ilişkisine de değiniliyor.

Dizinin başrolünde, Maleficent ve All The Bright Places yapımlarında yer alan Elle Fanning bulunuyor. X-Men: First Class, Warm Bodies ve Dev Avcısı Jack gibi yapımlarda bulunmuş Nicholas Hoult ise İmparator Peter karakterini canlandırıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Phoebe Fox, Sebastian de Souza, Adam Godley, Sacha Dhawan gibi isimler de bulunuyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
son yaz

Son Yaz 19. bölüm ön izlemesi yayımlandı

Sonraki

Outer Banks 2. sezon ne zaman?