Yeni bir Netflix filmi: Hayatın Kıyısında

The Girl From Plainville

Hayatın Kıyısında, aynı adlı romanından uyarlanan 2020 yapımı bir orijinal Netflix filmi. Filmde iki liseli gencin bir birlerine aşık olma hikâyesi ve sonra yaşadıkları olaylar anlatılıyor.

Başrollerini Elle Fanning (Violet) ve Justice Smith (Finch) paylaşıyor. Filmin IMDb puanı 6,5.

Hikâye ablasını bir araba kazasında kaybettikten sonra içine kapanan Violet’ın yaşasaydı ablasının 19. doğum günü olacak günde kazanın gerçekleştiği köprüden atlamak üzereyken Finch ile karşılaşması ve Finch’in onu vazgeçirmesi ile başlıyor.

Köprüde Violet’ı gördüğü andan itibaren ona yaklaşmaya çalışan Finch’in eline büyük bir fırsat geçiyor; grup olarak yapacakları proje ödevleri. Ödevde Indiana’nın en sevdikleri iki yerine gitmeleri gerekiyor ve sonrasında gittikleri yerler ile ilgili tüm sınıfın önünde sunacakları bir sunum hazırlamaları gerekiyor. Finch’in büyük ısrarları sonucu bu grup ödevinde Finch ve Violet partner oluyorlar.

Aralarındaki ilişki gün geçtikçe gelişiyor ve Violet’ın da Finch’e karşı romantik hisler beslemesi ile aralarındaki ilişki romantik bir boyut kazanıyor.

İzlemesi keyifli ve çerezlik bir film ama kitap uyarlaması bir yapım olduğu için bazı sahnelerde kopukluklar, eksiklikler var. Büyük ihtimalle kitabında dolu dolu anlatılan sahneler filmde belli bir süreye sığdırılmak zorunda olunduğu için yeterince işlenememişti.

Finch’in o deli dolu akıllanmaz hallerini izlemek, ikisinin arasındaki ilişkiyi izlemek de oldukça zevkliydi. Açıkçası filmde klişe karakterler ve klişe olaylar vardı ama her gençlik-romantik yapımda olduğu gibi bunlar da zaten yapımı güzel kılan şeyler.

Filmin sonunda hep bir yerden Finch’in çıkmasını istedim ama maalesef olmadı. En sonunda beraber yapmaları gereken ödev sunumunu Violet tek başına yaparken filmin vermek istediği mesaj çok daha net bir şekilde anlaşılıyor.

Eğer keyifli vakit geçirmek istiyorsanız ve bu tarz yapımlardan hoşlanıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

Filmin fragmanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
downloadfile 3

Élite’in yeni fragmanı yayımlandı

Sonraki

La casa de papel’in yeni sezon fragmanı yayımlandı