gangs of london

Gangs of London 2. sezon ne zaman?

İngiliz suç dizisi “Gangs of London”, 23 Nisan 2020 tarihinde ilk kez izleyici ile buluşmuştu. Özellikle İngiltere’de izlenme rekorları kıran dizinin ilk sezonu; ABD’de Cinemax’te, İngiltere’de ise Sky Atlantic’te ekrana gelmişti. Ancak Cinemax orijinal dizi projelerinden çekilme kararı alması nedeniyle ABD’deki yeni yayıncısı AMC kanalı oldu.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise “Peaky Blinders” dizisinden tanıdığımız Joe Cole, Sean Wallace rolüyle karşımıza çıkıyor. “Game of Thrones”tan tanıdığımız Catelyn Stark’ı canlandıran Michelle Fairley, dizide Sean’ın annesi Marian olarak yer alıyor. Ayrıca dizide Sope Dirisu, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu ve Pippa Bennett-Warner gibi başarılı isimler de bulunuyor.

gangs of london

Gangs of London konusu

Dizi, Londra’da suç örgütü çetesi liderinin ölümünün ardından, Londra’da çetelerinin arasında çıkan çatışmaları ve öldürülen liderin oğlunun intikamını mercek altına alıyor.

20 yıldır Londra’nın en güçlü suç ailesinin lideri olan Finn Wallace, aynı zamanda uluslararası bir suç çetesine de liderlik yapmaktadır. Her yıl milyarlarca para kazan örgüt, oldukça da köklü bir yapıya sahiptir. Ancak bir gün Finn Wallace, bir suikastçı tarafından öldürülür. Finn’in ölümünün ardından varisi olan Sean Wallace ise kontrolü geri almaya ve babasını öldürenin kim olduğunu bulmaya çalışır.

gangs of london

Gangs of London 2. sezon ne zaman çıkacak?

Dizinin 2. sezonunun yayımlanacağı kanal AMC, geçtiğimiz günlerde yeni sezonun çıkış tarihi ile ilgili bir açıklamada bulundu. Dizinin 2. sezonunun ne zaman izleyiciye sunulacağı kesin olarak bilinmese de 2022 yılında yayımlanması bekleniyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.