Gal Gadot Cleopatra filminin başrolünde

gal gadot cleopatra

Wonder Woman” rolüyle adını büyük kitlelere duyuran Gal Gadot, ”Cleopatra” filminin başrolünde yer alarak tarihin efsanevi kraliçesinin tacını takacak. Gadot, Julius Caesar ve Marc Antony ile aşk yaşayan ve Mısır’ın Ptolemaios Krallığı’nın son hükümdarı olarak hizmet eden bir kadını canlandırarak, böyle büyük bir role damgasını vurma şansı yakalayacak. 

Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins, “Cleopatra”yı da yöneterek tekrar Gal Gadot’la birlikte çalışacak. Biyografik drama türünde olacak yapımın senaryosunu ise Laeta Kalogridis kaleme alacak. Kalogridis, aynı zamanda yürütücü yapımcı olacak. Film, Kalogris’in fikriydi ve Pilot Wave tarafından düzenlenen; Gadot, Jenkins, Roven ve Varsano’nun katıldığı Zoom toplantılarının ardından anlaşma tamamlandı. 

gal gadot cleopatra

Cleopatra’nın haklarını Paramount Pictures satın aldı

Paramount Pictures; Apple, Universal, Warner Bros. ve Netflix gibi diğer talipleri yenerek projenin haklarını satın aldı. Paramount’un projeyi elde etmesindeki en önemli etkenlerden birinin ellerinde hızlandırılmış bir zaman çizelgesi olduğu söyleniyor. Çünkü stüdyo, büyük bütçeli bir sinema gösterimi için filmini olabildiğince çabuk yapmak için güzel bir takvim hazırladı. Alexander, Shutter Island ve Kalogridis hemen senaryoyu yazmaya başlayacak ve film çekimleri için kollar sıvanacak.

Epik hikaye, Hollywood efsanesi Joseph L. Mankiewicz’in yönettiği 1963 yapımı bir filmle daha önce ekranda anlatıldı. “Cleopatra” adlı filmin başrolünde Elizabeth Taylor bulunuyordu. Film, toplam dokuz alanda aday gösterildikten sonra 1964 Oscar’ında dört Akademi Ödülü kazanmış ve yılın en çok gişe yapan filmi olmuştu. 

Filmle ilgili yeni ayrıntıların yakın bir zamanda belli olması bekleniyor. Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
alan moore

Alan Moore, süper kahraman filmlerinin sinemayı mahvettiğini söyledi

Sonraki
dylan o'brien

Dylan O’Brien, Love and Monster hakkında konuştu