Exxen

Exxen’de hangi içerikler var?

Bilindiği üzere Acun Ilıcalı‘nın kuruculuğunu yapmış olduğu yerli dijital yayın platformu Exxen, dün itibari ile kullanıma sunuldu. Platform, bünyesinde geçtiğimiz haftalarda duyurmaya başladığı birçok yapım bulunduruyor. Exxen’in kütüphanesinde başka ne gibi içeriklerin bulunduğu gibi detaylar ise merak konusu.

İşte Bu Benim Masalım

Exxen arşivinde neler var?

Diziler

Gibi: Yılmaz ile İlkkan sürekli olarak birbiriyle didişen, küçücük olayları büyüten, işleri saç baş yolduracak seviyeye getiren iki arkadaştır. Yılmaz ve İlkkan’ın 12 farklı hikayeden oluşan macerasına hazır olun.

Hükümsüz: Esma babasının hukuk bürosunun ikinci patronu olan güzel, hırslı ve güçlü bir kadındır. Filiz ise inatçı ama kırılgan bir avukat adayı… Bir cinayet bu iki farklı kadının yollarını kesiştirecektir. Peki ama nasıl?

İşte Bu Benim Masalım: Dizi, sahne korkusu olan ve hayallerinin peşinden koşarak müzik dünyasına adım atmaya başlayan genç bir kızı mercek altına alıyor.

Öğrenci Evi: Dizide, dört üniversite öğrencisinin hayatına tanık oluyor ve onların gözünden aile çatışmaları, aşk, asilik, mutsuzluk, kimlik arayışları gibi hayatın gerçeklerini izliyoruz.

Sihirli Annem: Çocuklarıyla sıradan bir yaşam süren Sadık’ın hayatı, Betüş ile tanışmasıyla hiç tahmin edemeyeceği bir şekilde değişir. Çünkü Sadık ve çocukların bilmediği bir sır vardır. Betüş hem insan, hem de bir peridir.

Şeref Bey: Arnavutluk’tan Türkiye’ye göç eden ve en iyi aşçılar arasında gösterilen Şeref Bey yeni bir hayat için yola çıkıyor ama hiç beklemediği sürprizler ve kim bilir belki de yeni bir aşk onu bekliyor.

Yetiş Zeynep: Dizi, bir üniversite öğrencisi olan Zeynep’in, hiç beklenmedik bir şekilde kendini 6 farklı tarzdaki çocuğun arasında buluvermesini konu alıyor.

Exxen

Komediler

Konuşanlar: Daha önce YouTube’da bulunan ve daha sonra platforma geçiş yapan bu programda Hasan Can Kaya, önce konuşanları seçiyor ardından birbirinden ilginç sorularla eğlence katlanarak artıyor.

Tolgshow: Tolga Çevik yepyeni bir sezona, yepyeni bir enerjiyle başlıyor. Yönetmeni ile bitmek tükenmek bilmeyen eğlenceli atışmaları izleyiciye sunuluyor. Hem de filtresiz!

Vahşi Şeyler: Bir suça ortak olan bir grup insanın hikayesi konu alınıyor. Vahşi Şeyler, evliliğin anatomisini sorgularken hem aksiyon hem de komedi unsurlarını izleyiciye sunuyor.

Sesli Güldüm: Çocukluğunun geçtiği mahalleye dönen Gül’ün yolu bir grup çocukla kesişir. Bu yetenekli çocuklar ve Gül el ele vererek birbirinden eğlenceli skeçler yazmaya başlarlar ve böyle Sesli Güldüm tiyatrosu ortaya çıkar.

Özcan Show: Türkiye’nin yetişkinlere yönelik animasyon çizgi filmi Özcan Show, her hafta farklı bir konuyu kendine has eğlenceli üslubuyla ele alıyor.

Exxen

Belgeseller

2008 Milli Takım Hikâyesi: 2008 Avrupa Kupası’ndaki efsane geri dönüşlerle tüm dünyayı kendine hayran bırakan Türk Mlli Takımı’nın kahramanları, o günleri kendi ağızlarından anlatıyor.

Tosuncuk: Çiftlikbank, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık skandallarından biri olarak tarihe geçti. Bu skandalın arkasındaki isim olan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın hikayesini ve büyük vurgunun yarattığı etkiyi 140journos’un gözünden izleyin.

Cadde Cadde İstanbul: Bu belgesel, İstanbul’un caddelerini karış karış gezerek şehrin çok kültürlü yapısını ve tarihe nasıl tanıklık ettiğini gözler önüne seriyor.

Son Süngerci: Aynı tekneyi paylaşan denizciler kader arkadaşlığı yaşarken efsane kaptanlar ise sünger tarlalarını diğer denizcilerden saklamak için türlü numaralar çevirir.

Cam Yeniden Cam: Marmaris Serçe Limanı’nda günümüzden bin yıl önce batan teknedeki buluntular bin yıl önce de camın geri dönüştürüldüğünü gösteriyor.

Realityler

Katarsis: Uzman Psikolog Gökhan Çınar, Katarsis ve Katarsis X-TRA’da konuklarına farklı bir açıdan yaklaşıyor.

Surivivor Exxen Cup: Survivor’ın en güçlü isimleri karşı karşıya! En iyi yarışmacıların kıran kırana mücadelesinde adrenalin ve hırs tavan yapıyor.

Fight Club Exxen: Uzun elemeler sonrası Türkiye’nin dört bir yanından seçilen 11 Türk Kickboksör 60 gün boyunca aynı evi paylaşıyor ve şampiyonluk için kıyasıya bir mücadele yaşanıyor.

Akıl Oyunları: Ünlü illüzyon sanatçıları Kıvanç ve Burak birbirinden ilginç deneyleri ve illüzyon gösterilerini bu kez ünlü konuklarıyla birlikte yapıyor.

No Limit: Rafting, windsurf, paten, snowboard… Her bölümde alanında uzman bir sporcu sizi extreme sporların adrenalin dolu doğasıyla buluşturuyor.

AyakTennis: Efsane futbolcular AyakTenis maçları için sahaya çıkıyor. Kıran kırana geçecek mücadelelerin ardından şampiyon kim olacak?

Garaj Exxen: Garaj Exxen, araba tutkunları için her detayın düşünüldüğü bir program.

Exxen

Fenomenler

@EnisArıkan: İlk kez bir talk showla seyirci karşısına çıkan Enis Arıkan, birbirinden ünlü konuklarını ağırlıyor ve daha önce sorulmayanları soruyor.

Alper Rende İle Kaçış: Heyecan ve aksiyon dolu görevler, her bölümde değişen konseptler ve nefes kesen bir kovalamaca. Sona kalmayı başarıp ödülü kim kazanacak?

Şanslı mı? Şanssız mı?: Sıra dışı özelliklere sahip insanlarla bir araya geliyor ve bu kişiler incelenerek bu özelliklerin gerçekte bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğuna dair cevaplar aranıyor.

Kirli Çamaşırlar: Youtube’un fenomen ismi Orkun Işıtmak’ın sunuculuğunu yaptığı programda sözler önemini kaybediyor, mimikler ve vücut dili ünlüleri ele veriyor.

Bunların Yabancısıyız: Doğdukları ülkelerden kopan ve çok iyi Türkçe bilen 4 yabancının Türkiye’yi karavanlarıyla şehir şehir gezmesine şahit oluyoruz.

O Adam Oldun mu?: Ali Biçim ve Mesutcan Tomay’ın çeşitli görevler vereceği yeni YouTuber adaylarına tanık oluyoruz.

Exxen

 

Kore Yapımları

Brilliant Legacy: Babasının vefatıyla tüm mal varlığı elinden alınan Sung, yapayalnız kalır ama pes etmez. Bir hafıza kaybı ise Sung’un hayatını bambaşka bir hale sokar.

Giant: Dizi, 1970’lerde yaşanan ekonomik kalkınma döneminde şehrin büyümesiyle bir adamın başarısı, intikamı ve aşkını ele alıyor.

Pretty Ugly: Birbirinden farklı özelliklere sahip iki kız kardeşin karşısına, farklı statülerden iki erkek çıkar. Bu aşk sarmalı yer yer komik, yer yer ise öngörülemeyen bir hikayeye dönüşür.

The Inheritos: Aile şirketinin varisi olan Tan, Amerika’ya eğitim almaya gider ve orada Eun ile tanışır. Ancak Eun’un Tan’ın hayatının aşkı olmasını engelleyebilecek bir sırrı var: Aile hizmetçilerinin kızı olması.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.