Ethan Hawke’lı Tesla filminden ilk fragman!

tesla

Ethan Hawke’ı Nikola Tesla rolünde göreceğimiz Tesla filminden ilk fragman yayımlandı.

Son yıllarda en çok ilgi gören tarihi figürlerden biri hâline gelen ve bilime pek ilgi duymayan insanların bile sıkça karşılaştığı Nikola Tesla, çılgın buluşları ile Thomas Edison’a karşı verdiği mücadelesi ile sıkça anılıyor. Bu yüzden de sinema dünyasında bu hareketli süreçle farklı filmlere konu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl vizyona giren “The Current War” filminde Nicholas Hoult’un hayat verdiği başarılı fizikçi, bu kez de Ethan Hawke tarafından Tesla filminde canlandırılacak.

İlk gösteriminde 2020 Sundance Film Festivali’nden ödülle dönen Tesla için tanıtım çalışmalarına başlayan IFC Films, merakla beklenen filmden ilk fragmanı yayımladı. Nikola Tesla’nın Thomas Edison ve J.P. Morgan’ın kızı Anna ile yollarının kesişmesiyle yaşananları konu alan film IFC Films tarafından geliştiriliyor.

tesla

Experimenter, Nadja, Marjorie Prime, Hamlet gibi filmler ile tanınan Michael Almereyda, filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor.

Boyhood, Before Midnight, Before Sunset, Training Day ile 4 defa Oscar adayı olan Ethan Hawke‘ın Tesla’yı canlandıracağı filmde Thomas Edison’a da Twin Peaks, Blue Velvet, Dune gibi yapımlarla tanınan Kyle MacLachlan hayat veriyor. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Eve Hewson, Jim Gaffigan, Hannah Gross, Ebon Moss-Bachrach, Lucy Walters ve Josh Hamilton gibi isimler bulunmakta.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok filmde de olduğu gibi dünya genelinde bir vizyon takvimi açıklanmış değil. Herhangi bir  erteleme durumu olmadığı sürece yapımın Amerika Birleşik Devletleri’nde 21 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. Ayrıca yapımın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Total
0
Shares
Önceki
My Hero Academia

My Hero Academia mangasına ara verildi

Sonraki
The Old Guard
mm

The Old Guard oyuncu kadrosu