big little lies

Entrika aşıklarına özel dizi önerileri

Big Little Lies

Kaliforniya’nın sahil kesiminde yaşayan mutlu ve mükemmel evliliklere, hayata sahip gibi gözüken ailelerin entrikalarla dolu, gerçekliklerini gösteren dizi HBO’nun bu yaz sona eren kaliteli dizilerinden. Konusu, müzikleri ve oyunculuklarıyla sizi içine çeken dizi Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Zoe Kravitz gibi isimleri başrolünde barındırıyor. Ayrıca 2.sezonda Merly Streep gibi dev bir isim başrol kadrosuna katılıyor. Emmy’de en iyi mini dizi başta olmak üzere birçok ödülü kapan bu diziyi en iyi entrika dizilerine koyarak dibine kadar öneriyorum.

big little lies

Dynasty

Ailenizden 80’li yıllara damgasını vurmuş Dallas dizisini mutlaka duymuşsunuzdur. Dynasty için modern hali desek doğru sayılır diye düşünüyorum. Hırslı bir kadın olan Fallon Carrington, şirkette büyük bir terfi alacağını düşünerek eve döner ancak  babasının yeni eşi, en az kendisi kadar hırslı Krystle ile tanışır ve bu iki kadın arasında başlayan büyük entrikalar heyecanlı bir serüven oluşturacaktır.

big little lies

Las Chicas Del Cable

İspanyol orijinal yapımı olan dizi anlayacağınız üzere entrika ve dram ağırlıklı bir dizi. 1920’li yıllarda geçmesiyle aynı zamanda dönem dizisi ve kadın hakları, dönemin büyük meseleleri gibi birçok olay dizinin konusu oluyor. Dizinin başrollerinde yer alan 4 kadının arkadaşlık, aşk ve iş hayatında yaşadığı tüm drama şahit olurken yine entrikayı sonuna kadar yaşıyoruz.

big little lies

Elite

Yine bir İspanyol yapımı olan dizi bu sefer yetişkin değil, lise dramasını konu alıyor. Sınıf çatışması, toplumsal sorunlar, cinayet, üzerini kapatma ve tabiki aşk üçgenleri… Entrikalara doyduğumuz bir dizi olan Elite son iki yıla en çok damgasını vuran dizilerden. Eğer bu türü seviyorsanız bizim de size çekinmeden önereceğimiz bir dizi.

big little lies

BONUS: Ufak Tefek Cinayetler

Big Little Lies’ın uyarlaması olan dizi çok farklı bir aura etrafında şekillendiğinden orijinal bir keyif yaşatıyor.  Benim de yayınlandığı dönemde takip ettiğim tek yerli dizi olmasıyla kesinlikle etrafımdakilere öneriyorum. Entrika ve dram türünde birçok ürün vermemize rağmen sayılı kaliteli projelerden olan Ufak Tefek Cinayetler, kesinlikle bu öneri listesinde yer almayı hak ediyor.

big little lies

Daha Fazla İçerik
yeni hayat
Yeni Hayat 8. bölüm 2. fragmanı yayımlandı