enola holmes

Enola Holmes oyuncuları ve kadrosu

Başrolünde “Stranger Things” dizisiyle tanınan Millie Bobby Brown‘ın bulunduğu “Enola Holmes” filmi, geçtiğimiz saatlerde Netflix üzerinden yayımlandı.

Nancy Springer’ın “Enola Holmes Mysteries” adlı roman serisinden uyarlanan film, 16. yaş gününde annesinin kaybolduğunu öğrenen Enola’nın hikayesini anlatıyor. Enola, annesinin kaybolduğunu öğrenir ve sonrasında kardeşlerinden yardım ister. Fakat kardeşlerinden beklediği yardımı alamaz ve annesini tek başına bulmak için Londra’ya gider. Bu sırada Enola, siyasi tarihin gidişatını değiştirebilecek bir komplonun ortasında kalmasıyla gizemli olayların içerisine sürüklenir.

“Enola Holmes” oyuncu kadrosu

Enola Holmes / Millie Bobby Brown

Enola Holmes

Netflix dizisi “Stranger Things” dizisindeki Eleven rolü ile adını geniş kitlelere duyurmuş olan Millie Bobby Brown, filmin hem yapımcıları arasında yer alıyor hem de filmde başrol olarak Enola Holmes karakterine hayat veriyor. Ünlü dedektif Sherlock Holmes’un kız kardeşi olan Enola, 16. yaş gününde annesinin ortadan kaybolmasını araştırmak için bir yolculuğa çıkar. Siyasi tarihin gidişatını değiştirebilecek bir komplonun ortasında kalmasıyla gizemli olayların içerisine sürüklenir ve aynı zamanda aşk da peşini bırakmaz.

Sherlock Holmes / Henry Cavill

Enola Holmes

“Superman” filmleri ile adını büyük kitlelere duyurmuş ve “The Witcher” dizisi ile daha önce Netflix’te görmüş olduğumuz Henry Cavill, filmde ünlü dedektif Sherlock Holmes rolünde bulunuyor. Ancak bu sefer odak noktası o değil. Dedektif, annesinin ortadan kaybolmasının ardından, aralarında pek bir bağ bulunmayan kız kardeşine bakma sorumluluğu ile karşı karşıya kalır. Bu zamana kadar gördüğümüz Sherlock’lardan farklı olarak duygusal yönünü buluyor ve diğer versiyonlarda pek de erişemediğimiz kalbini açıyor.

Mycroft Holmes / Sam Claflin

Enola Holmes

“Me Before You”,” Love Rosie” ve “Açlık Oyunları” filmleri ile tanınan ünlü oyuncu Sam Claflin, filmde Holmes kardeşlerden Mycroft’u canlandırıyor. Mycroft, dönemin geleneklerine şiddetle bağlı kalan ve annesinin ortadan kaybolmasının ardından onu okulu bitirmeye göndermeye çalışan Enola’nın ağabeyidir. Holmes kardeşlerin en sinirli ve kötü ruhlu kişisi olan Mycroft, Enola’nın emredilen kurallara koyduğu tavrı nedeniyle onunla sürekli çatışır.

Eudoria Holmes / Helena Bonham Carter

Enola Holmes

“Alice Harikalar Diyarında” filmindeki performansı ile tanınan ve “The Crown” dizisindeki Prenses Margaret rolü ile daha önce Netflix’te görmüş olduğumuz Helena Bonham Carter filmde; Mycroft, Sherlock ve Enola’nın annesi Eudoria karakterine hayat veriyor. Eudoria, Enola’yı kırsal evlerinde yetiştiren ve eğiten esrarengiz, alışılmamış ve özgür düşünen bir annedir. Yaşadıkları yıllara göre alışılmadık bir anne olan Eudoria, Enola’ya uygun bir hanımefendiye yakışan beceriler yerine dövüş sanatları, bilim ve kriptoloji gibi alanlarda birçok şey öğretmiş biri. Ancak karakter, Enola’nın 16. doğum gününde esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyor.

Lord Viscount Tewkesbury / Louis Partridge

Enola Holmes

Daha önce pek bir başrol deneyimi olmayan yeni yıldız Louis Partridge, filmde Lord Viscount Tewkesbury rolü ile karşımıza çıkıyor. Tewkesbury, trende karşılaştıklarında yolu Enola ile kesişen genç bir kaçaktır. Tehlikeli bir durumdan kıl payı kurtulduklarında kısa süre sonra Tewkesbury’nin başta düşünüldüğünden daha büyük bir gizemle karşı karşıya kaldığını anlarlar. Ayrıca kendisini Enola ile romantik bir ilişkinin içinde bulur.

Linthorn /Burn Gorman

Filmde Burn Gorman’ın hayat verdiği Linthorn karakteri, Lord Viscount Tewkesbury’yi öldürmek için tutulmuş bir uşak olarak karşımıza çıkıyor.

Lady Tewksbury /Hattie Morahan

Edith / Susan Wokoma

Müfettiş Lestrade /Adeel Akhtar

Tewskbury / Frances de la Tour

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.