Enfant Terrible

Rainer Werner Fassbinder biyografisi Enfant Terrible’dan fragman geldi

Enfant Terrible filminden ilk fragman geldi!

Yönetmen Rainer Werner Fassbinder’in hayatını ve sinema kariyerini konu alan biyografi türündeki filmden ilk fragman yayımlandı.  

60’lı yılların sonundan 80’li yılların başına kadar sinema dünyasına Faustrecht der Freiheit, Die Ehe der Maria Braun ve Angst essen Seele auf gibi önemli yapımlar kazandırmış Bavyera kökenli yönetmen Rainer Werner Fassbinder’i hayatını ve sinema kariyerini beyaz perdeye geçiren Enfant Terrible filminden ilk fragman yayımlandı.

Enfant terrible Film (2020) · Trailer · Kritik · KINO.de

Yönetmenliğini diğer bir Bavyeralı yönetmen olan Oskar Roehler’in üstlendiği filmde Rainer Werner Fassbinder’i, Netflix yapımı Dark dizisinin  Ulrich Nielsen’i olan Oliver Masucci canlandırıyor. Klaus Richter’in senaryosunu Oskar Roehler ile birlikte ele aldığı Enfant Terrible’ın oyuncu kadrosunda Oliver Masucci’nin yanı sıra Katja Riemann, Erdal Yıldız, Eva Mattes, Antoine Monot Jr, Götz Otto ve Alexander Scheer gibi isimler de yer alıyor.

Enfant Terrible

Enfant Terrible konusu ve vizyon tarihi:

37 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybeden Rainer Werner Fassbinder’in kısa ama etkili sinema kariyerine de odaklanacak filmin ilk gösteriminin Cannes Film Festivali’nde yapılması planlanıyordu ancak Koronavirüs salgınından dolayı festivalin iptal edilmesi bu duruma engel oldu ve film ne yazık ki koronavirüs nedeniyle ertelenen filmler arasında yerini aldı. Yeni bir vizyon tarihi henüz açıklanmayan filmin, önümüzdeki sonbahar sezonunda gösterime gireceği düşünülüyor.

Konusuyla merak uyandıran filmin yayımlanan fragmanına aşağıdan  ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.