zz1

Disney Plus’ta Marvel hayranlarını neler bekliyor?

Disney kısa zaman önce tüm dünyanın beklediği yayın platformu Disney Plus’ı çıkarmıştı. Netflix, Apple Tv gibi büyük platformlara rakip olmuş ve güzel tepkiler almıştı. Şu anda barındırdığı projelerin yanı sıra Marvel evrenini içeren dizileri de yakın zamanda bizlerle buluşacak. Birkaç gün önce tanıtım videosunu gördüğümüz dizilere gelin biraz göz gezdirelim.

The Falcon and The Winter Soldier

svg%3E

Endgame sonrası bir zamanda geçecek dizi isminden anlaşılacağı üzere Sam’in Kaptan Amerika kalkanı almasından sonra Bucky ile birlikte geçirecekleri maceraları konu alacak. 6 bölüm olarak planlanan dizinin çekimleri Ekim 2019’da başlamıştı. Kari Scogland’ın yönettiği dizinin başrolünde tıpkı filmlerdeki gibi Sebastian Stan ve Anthony Mackie bulunuyor.

Loki

svg%3E

Hepimizin favori villain’ı Loki alternatif bir zamanda karşımıza çıkacak. 2021’de vizyona girecek Doctor Strange Multiverse of Madness filmi ile bağlantı kurulacağı düşünülen dizi de o tarihlerde yayınlanacak. Endgame filminde uzay taşını alan ve kaçan Loki’yi izleyeceğimiz dizinin Michael Hadron yazarlığında, Kate Herron yönetmenliğinde ve elbette Tom Hiddleston başrolünde olacak.

Kötülük ve kurnazlık tanrısının heyecanlı serüvenini şimdiden merakla beklemekteyiz.

WandaVision

svg%3E

Wanda Maximoff, ünvanıyla anacaksak Scarlet Witch ve Vision’a odaklanacak dizi de 6 bölümüyle 2020 içerisinde yayınlanacak. Dizinin sitcom türü ve Marvel evrenini bir araya getireceği işaret edilmişti. Wanda’nın Vision’ı kaybetmesi, Endgame filminde bu yüzden büyük bir hırs içinde görmemiz ve çizgi romanlarda gerçekliği yerle bir edecek kadar hırslanmasını bu dizide göreceğiz diye düşünüyorum. Jac Schaeffer’in senaristliğinde, Matt Shakman yönetmenliğinde olacak dizi Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’yi başrol olarak ağırlıyor.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.