death come true

Death Come True oyunu, 10 altyazı dili ile dünya çapında yayını onaylıyor

svg%3E

Japon yapımı Death Come True, ünlü Danganronpa video oyunu serisinin yaratıcısı Kazutaka Kodaka tarafından yazılıp ve yönetilirken Too Kyo Games tarafından geliştirilen ve Izanagi Games tarafından yayımlanan bir macera oyunudur. Haziran 2020’de Android, iOS, Microsoft Windows, Nintendo Switch ve PlayStation 4 için piyasaya sürülecek.

Seri beş ana oyundan oluşuyor ancak popülaritesi aynı zamanda sayısız yanılsama ve hem anime hem de manga serisinin bağlantılarına neden oluyor. Dolayısıyla hikâye kurgusu genişleyebildiği kadar genişliyor.

Oyunda, oyunun ana karakteri Makoto Karaki’yi oynayan ve birden fazla sonu olacak Kanata Hongo bulunuyor. Projenin en önemli yanlarından biri Danganronpa ve Digimon Story oyunları için müzik yapan Masafumi Takada’nın Death Come True için müzik yapıyor olması. Resmi web sitesi oyunun altı güçlü oyuncu kadrosunu taklit ettiğini ve oldukça ön planda olabilecek bir oyunun ortaya çıkacağını belirtiyor. Bir lise öğrencisini bir savaş roya-esque cinayet oyununda kötü bir ayıya karşı koyan bir dizi tuhaf görsel romanla işlenmesi ilgi uyandırıyor.

svg%3E

Oyun direktörü Kazutaka Kodaka, Cuma günü Twitter’da Death Come True oyununun 10 dilde altyazıları destekleyeceğini duyurdu.

Dil seçeneklerinin şunları içerdiğini gösteren bir ekran görüntüsü yayımladı: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Çince (basitleştirilmiş ve geleneksel), Korece, Tayca ve Vietnamca.

Kodaka ayrıca oyunun dünya çapında başlayacağını doğruladı ancak oyunun Haziran ayında dünya çapında yayımlanıp yayımlanmayacağından henüz bahsetmedi. Kodaka, Death Come True’nun yönetmeni ve Too Kyo Games’in “live action movie game” senaryosunu yazıyor. Masafumi Takada ise oyun için müzik besteliyor.

Oyun, iOS, Android, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve PC için “geçici olarak” başlayacak.

Death Come True, Danganronpa serisinin yaratıcısı Kazutaka Kodaka’nın son projesi. Film ve oyun ögelerini birleştirerek, oyuncunun verdiği kararlara göre ortaya çıkan ve daha sonra birden fazla farklı sonla sonuçlanabilecek bir hikâye ile Black Mirror Bandersnatch’de de olduğu gibi “interaktif bir film” haline getiriyor.

svg%3E

Oyunda Kanata Hongō ana karakter olarak başrolü, Chiaki Kuriyama isimli bir kadın polis soruşturmacısının rolünü üstleniyor. Oyunun daha önce açıkladığı kadrosu:

• Ana karakter Makoto Karaki olarak Kanata Hongō

• Makaki ile aynı otel odasında uyanan Akane Sachimura olarak Chiaki Kuriyama

• Genç ve yetenekli bir araştırmacı olan Nozomu Kuji olarak Win Morisaki

• Otel kapıcısı olarak Yuuki Kaji

• Chihiro Yamamoto, otelde kalmayı başaran bir psikopat olan Nene Kurushima rolünde

• Jiro Sato, Kenichi Mino rolünde.

Web sitesi ayrıca çeşitli silahlar kullanan ve ana karakter Karaki’nin peşinden koşan gizemli kişi “Bilinmeyen” adlı bir karakterden de bahsediyor.

death come true

Oyun ile ilgili gelişmelere ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.