david byrnes american utopia seyrederiz scaled

David Byrne’s American Utopia belgeselinden fragman geldi

HBO kanalında yayımlanacak olan David Byrne’s American Utopia belgeselinden bir fragman paylaşıldı. “Talking Heads” grubunun kurucu isimlerinden biri olan David Byrne’ün Broadway’de gerçekleştirdiği oyunu, belgesel film olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Emmy ve Oscar ödüllü yönetmen Spike Lee tarafından yönetilecek belgesel film, bir Broadway müzikali olan “American Utopia”yı konu alacak. Müzikal, birçok kişiye Amerikan Ütopyası’nı hissettirdiği için bu ismi almış.

 David Byrne’s American Utopia

River Road Entertainment ve Warner Music Entertainment’ın yapımcılığını üstlendiği belgesel; David Byrne ve dünyanın farklı yerlerinden gelen 11 müzisyenin, “American Utopia” adlı albümündeki şarkıları ve “Talking Heads” adlı şarkıyı kullanarak sergilediği müzikali bizlere sunacak.

David Byrne’s American Utopia belgeseli, hem HBO hem de HBO’nun alt kanallarından biri olan HBO Max’de izleyicilere sunulacak. Belgeselin sinematografisini Ellen Kuras yaparken senaryo ve film müziğinin bestesi David Byrne’ün ellerinden çıkacak.

Dünya prömiyeri, 10 Eylül 2020’deki “2020 Toronto Uluslararası Film Festivali”nde yapılacak olan belgesel film, 17 Ekim tarihinde HBO ve HBO Max’deki yerini alacak.

Belgeselin yayımlanan fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.