Cursed dizisi yayımlandı!

mm
Cursed

13 Reasons Why dizisiyle adından çokça söz ettiren Katherine Langford‘un başrolünde bulunduğu ve bu zamana kadar birçok yapımda gördüğümüz Kral Arthur hikayesinin yeni bir uyarlaması olan Cursed dizisi tüm bölümleriyle yayımlandı. Ortalama bölüm uzunluğu 54 dakika olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Cursed

Daha önce çokça televizyonda, beyaz perdede, çizgi romanlarda gördüğümüz efsaneye yeni bir bakış açısı getirecek dizi Frank Miller ve Thomas Wheeler imzalı. Dizi, Kral Arthur efsanesinin Nimue’nin (Katherine Langford) bakış açısından anlatıldığı yeni bir uyarlaması olacak. Netflix, aynı adlı çizgi romandan uyarlanan dizinin yayın haklarını uzun süre önce satın almıştı.

Cursed konusu

Nimue, annesinin ölümünün ardından kutsal bir kılıcı Merlin’e teslim etmek için zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta ise kendisine beklenmedik bir ortak bulur: Arthur. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmak için cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan dizi aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü.

Cursed

Başrolünde Nimue karaketerini canlandıran Katherine Langford‘un yanı sıra Merlin karakteri için Gustaf Skarsgård ve Arthur karakteri için de Devon Teller bulunmakta. Dizide aynı zamanda Sebastian Armesto, Daniel Sharman, Matt Stokoe, Shalom Brune-Franklin, Lily Newmark, Emily Coates, Bella Dayne, Billy Jenkins, Peter Mullan isimlerini de izleyeceğiz.

Diziyi merak ettiyseniz hemen aşağıdan resmi fragmanına ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Project Power
mm

Jamie Foxx ve Joseph Gordon Levitt’li “Project Power” fragmanı yayımlandı

Sonraki
The New Mutants
mm

The New Mutants’tan yeni bir tanıtım yayımlandı