Charlie Brooker Black Mirror’a ara verdi

AAAABUb8y4ccuEVy561Cyng U7DYPnvBSEtASh7jutgnPDpIpjLmnSW3ke7syU6UCS9XFi9WbJ3PDfMRN3qwuzCP6iTlMTnB

Black Mirror’ın 6. sezonunu yakında izleyecekmişiz gibi görünmüyor. Charlie Brooker, toplumun psikolojisinin buna hazır olmadığını ifade etti.

Black Mirror

Charlie Brooker tarafından 2011 yılında Channel 4 için üretilmeye başlanan ve 2016 yılında Netflix’e geçtikten sonra adını iyice duyuran Black Mirror, 6 defa Primetime Emmys kazanmış, toplamda 24 ödül ve 85 adaylık almıştı.

Her bölümde farklı bir hikaye ile teknolojinin birey ve toplum üzerindeki etkisini inceleyen dizi son yılların başarılı bilim kurgu dizileri arasında yerini alıyor. Black Mirror geçtiğimiz yıl 5. sezonu ile seyirci karşısına çıktı. Netflix’te yayımlanan ve 3 bölümden oluşan 5. sezon beklenildiği kadar büyük bir etki yaratmadı.

5. sezonun bir hayal kırıklığı yaratmasına rağmen hâlâ Netflix’in popüler dizileri arasında yerini almakla beraber yeni sezon ve zaman geleceği de büyük merak konusu. Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker yeni sezon ile ilgili açıklamada bulundu.

“Şimdilerde başka şeyler yapmakla meşgulüm. Yaptığım ve yapmadığım işler hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Şu sıralar insanların psikolojilerinin toplumların çürük yanları hakkındaki hikâyeleri kaldıramayacağını düşünüyorum. Bu yüzden Black Mirror üzerinde çalışmıyorum. Komedi becerimi yeniden gözden geçirmeye hevesliyim. İnsanları güldürmeye yönelik senaryolar kaleme alıyorum.”

Brooker geçtiğimiz günlerde Radio Times’ta verdiği demeçte çalıştığı eğlenceli proje hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Ancak bu projenin geçtiğimiz günlerde BBC tarafından duyurulan Charlie Brooker’s Antibacterial Wipe olduğu tahmin ediliyor.

Black Mirror’un 6. sezonunu veya Black Mirror: Bandersnatch gibi yeni projeler için uzun bir süre bekleyecekmişiz gibi görünüyor.

Total
0
Shares
Önceki
valeria

Valeria 1. sezonu ile yayımda

Sonraki
nick fury
mm

Disney Plus’ın yeni Nick Fury dizisi Fury Files